$
מכשירים

דיווח: סמסונג תכניס 22 מיליארד דולר ממכירות אייפונים ב-2018

ענקית המובייל הקוריאנית קצרה רווחים ממכירות האייפון X, שפיתחה את המסך שלו. היא צפויה לייצר כ-200 מיליון מסכים עבור הדור הבא של מכשירי אפל, מה שיצמיח משמעותית את רווחיה

רפאל קאהאן 15:5420.12.17

סמסונג תקצור רווחים גדולים מהצלחת מכשירי אפל, יריבתה: לפי מקורות PhoneArena, תייצר החברה בין 180 ל-200 מיליון מסכי OLED עבור הדור הבא של האייפון, מה שיכניס לה בין 20 ל-22 מיליארד דולר.

 

 

ב-2017 סמסונג ייצרה כ-50 מיליון מסכים עבור האייפון X, מה שהביא את הכנסות חטיבת המסכים של היצרנית הקוריאנית מהמכשיר לכ-5 מיליארד דולר. סמסונג הפעילה תהליכי בקרת איכות מתקדמים, שהביאו לצמיחה ב-20% במספר המסכים התקינים, נתון מרשים בהתחשב במורכבות הייצור של תצוגות האייפון. זאת, לאחר שבתחילת השנה רק 60% מהמסכים עברו את בקרת האיכות בהצלחה.

 

המכשיר של אפל, המסך של סמסונג. אייפון X המכשיר של אפל, המסך של סמסונג. אייפון X צילום: רפי קאהאן

 

 

אחוז המסכים התקינים יעלה אפילו ל-90% מה שישפר עוד יותר את הרווח התפעולי של סמסונג מייצור המסכים לאפל.

 

 

 

על פי חישובי אנליסטים, סמסונג צפויה להרוויח יותר מהייצור עבור אפל מאשר מייצור מכשירי הגלקסי S8. אפל אמורה להשיק לפחות עוד שני דגמי אייפון בשנה הקרובה. לא ברור כיצד הם ישתלבו במגוון הדגמים הקיים אך ככל הנראה שיתפסו את מקום האייפון 8 ו-8 פלוס. לא ברור מה יעלה בגורל האייפון X, אך בהתחשב שהוא הושק מראש כסוג של מכשיר במהדורה מיוחדת, יתכן שלא יזכה ליורש, אך תכונותיו ישולבו בדגמים הסטנדרטיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x