$
הייטק והון סיכון

חברת Via הישראלית מתרחבת לברלין, בשיתוף מרצדס

מפעילת שירות הנסיעות תשיק פעילות בעיר, שתתבסס על 300 מוניות ושותפות עם רשות התחבורה הציבורית של ברלין. השירות יתחיל לפעול שם באביב 2018, בכפוף לאישור רגולטורי

הגר רבט 13:4120.12.17
חברת שיתוף הנסיעות הישראלית ויה (Via) הודיעה היום (ד') על השקת פעילות בברלין באמצעות ויה-ואן, המיזם המשותף שלה עם חברת מרצדס. השירות יושק בברלין באביב 2018, בהתאם לאישור הסופי של הרגולטורים המקומיים. מהחברה נמסר כי מדובר בצי של 300 כלי רכב, שיהווה את הפריסה הגדולה בעולם של תחבורה ציבורית על פי דרישה.

 

 

השירות החדש מבוסס על שותפות עם רשות התחבורה הציבורית בעיר, ה-BVG. הנסיעה תוזמן דרך אפליקציה ייעודית של BVG כאשר המכוניות ינווטו בעיר באמצעות מערכת ההפעלה שפותחה בוויה. מהחברה נמסר כי היא עובדת בצמוד לרגולטורים ולמומחי התחבורה ב-BVG על מנת לעצב, לפתח ולתפעל את השירות.

 

מונית ויה בברלין מונית ויה בברלין צילום: BVG

 

 

ויה הוקמה ב-2012 בידי ד"ר דניאל רמות, בעל תואר דוקטור במדעי המוח מאוניברסיטת סטנפורד, וד"ר אורן שובל, בעל דוקטור בביולוגיה ממכון וייצמן. שניהם בוגרי תכנית תלפיות של חיל האויר. בספטמבר השנה הודיעה ענקית הרכב הגרמנית דיימלר בנץ על השקעה אסטרטגית בחברה, בסכום שמוערך ב-250 מיליון דולר. בסבב הגיוס השתתפו גם משקיעים קיימים בחברה: הרסט מדיה, פיטנגו צמיחה, 83North, פועלים שוקי הון ורומן אברמוביץ'.

 

ויה פועלת היום בשני מודלים: כמפעילת שירות נסיעות תחת המותג שלה, כמו בניו יורק, או באמצעות שיתופי פעולה עם חברות או ערים שמפעילות את שירות המבוסס על הטכנולוגיה שפותחה בחברה, כמו באנגליה וצרפת.

 

 

 

ויה פועלת כיום בשמונה ערים בעולם: ניו יורק, שיקגו, וושינגטון הבירה, ארלינגטון ואוסטין בטקסס, קווינסטאון בניו זילנד, פריז וסיטינגבורן אנגליה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x