שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

עוד פלטפורמת ביטקוין פושטת רגל בעקבות פריצת סייבר

בורסת YouBit הדרום קוריאנית ספגה שתי פריצות השנה, שהובילו למחיקת 17% מנכסיה - מה שיבוא לידי ביטוי בפגיעה במשתמשים. ללא רגולציית אבטחת פלטפורמות הסחר, ימשיכו פושעי סייבר לאיים על הסוחרים

קרן-אור גרינברג 12:4720.12.17

מכה לשוק הביטקוין: פלטפורמת ההשקעות הדרום קוריאנית YouBit (לשעבר Yapizon) הגישה בקשה לפשיטת רגל, לאחר שנפלה קורבן לפריצת פושעי סייבר. זו הפריצה השנייה לפלטפורמה, שמחקה כ-17% מנכסיה.

 

 

"אנו עובדי על צמצום הפסדי הלקוחות לעד 17% דרך מספר שיטות, כמו ביטוח סייבר בשווי 3 מילארד ומכירת זכויות התפעול של החברה", כתבה החברה באתרה. בנוסף, הודיעה שתיערך למשיכה של כ-75% מהמאזן שלה ושהיתר ישולם לאחר שתגיע להסדרים פיננסים סופיים.

 

ביטקוין ביטקוין צילום: שאטרסטוק

 

 

באפריל האחרון ספגה הפלטפורמה פריצה במסגרתה נגנבו כ-4,000 ביטקוין, מה שהוביל לפתיחת חקירה של שירותי המודיעין במדינה, מחשש למעורבות צפון קוריאנית. לפי דו"ח של ארגון אבטחת האינטרנט בדרום קוריאה (KISA) שפורסם בעיתון Chosun Ilbo, בהתקפות קודמות בדרום קוריאה נגנבו מטבעות וירטואליים בשווי 7.6 מיליארד דולר.

 

קהילת הביטקוין העולמית ידעה טלטלות רבות בשל מקרי רמאות ופריצות של פושעי סייבר. ב-2014 קרסה בורסת הביטקוין הגדולה בעולם, מאונט גוקס, בעקבות גניבה של מטבעות בקרוב לחצי מיליארד דולר ומעורבות מנהליה בהונאת הקהל. זמן קצר לאחר מכן סגרה את פעילותה גם Flexcoin, בעקבות גניבת מטבעות בשווי של כ-620 אלף דולר. פלטפורמת הסחר Bitfinex עברה פריצה ב-2015 בה נגנבו מטבעות בשווי של כ-400 אלף דולר - ובאוגוסט 2016 נפרצה שוב, כשהפעם נגנבו מטבעות בשווי 75 מיליון דולר. את הפסדי הבורסה ספגו כל הלקוחות שלה דאז, גם אלה שלא החזיקו מטבעות בזמן הפריצה.

 

 

 

הפריצות ואובדן המטבעות שחוות בורסות מטבעות וירטואליים מעמידות את הסוחרים בצל סכנה מתמדת של אובדן ערך במקרה הטוב, והפסד חלוט במקרה הרע. מומחים בתחום מציעים לפזר את הסיכונים בהשקעה במטבעות בבורסות שונות, אך התעוררות רגולטורית היא הגורם היחיד שיוכל להגן על הציבור - לדוגמה, אילוץ מפעילי פלטפורמות הסחר לעמוד בתקני אבטחת מידע תאגידיים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x