$
חדשות טכנולוגיה

הנפקות ICO גייסו יותר מ-4 מיליארד דולר ב-2017

חל זינוק חד בהנפקות המטבע המוצלחות, בהשוואה לשנה שעברה, בה הסתכמו הגיוסים ב-225 מיליון דולר. זאת, על רקע התעוררות רגולטורית בנושא בארה"ב ובמזרח הרחוק, בשל חשש מהונאות ושימוש ב-ICO למימון טרור ופשע

קרן-אור גרינברג 13:0819.12.17

זירת הנפקת המטבעות הוירטואלים - ICO - חצתה את סף 4 מיליארד דולר ב-2017, כך עולה מנתוני Autonomous Research. זוהי נסיקה מרשימה ביחס ל-2016, בה גויסו 225 מיליון דולר בשיטה זו. זאת, על רקע התגברות חששות רגולטוריים בנושא.

 

 

 

"בעוד הטירוף של ICO עשוי להירגע ב-2018, במיוחד במונחים של כמויות ה-ICO והסכומים שגויסו, הצפי הוא שהתעשייה הזו תמשיך להתבסס", אמר לוול סטריט ג'ורנל, פרופ' הנרי ארסליאן, מנהל תחום הפינטק של PwC בסין והונג-קונג.

 

הרגולטורים חוששים מהונאות הרגולטורים חוששים מהונאות צילום: NPR

 

 

הנפקות ICO מהוות שילוב של השקעה מסורתית וגיוס המונים, והן מנותקות מכל פיקוח רגולטורי. המגייסים לא מחויבים לשקיפות ומציגים מידע בסיסי ביותר - מה שכבר הוביל למקרי הונאה והפסדים כספיים גדולים.

 

 

 

יותר ויותר רגולטורים מתייחסים בדאגה לביצוע הנפקות שכאלה; הרשויות בארה"ב, הונג-קונג וסינגפור הזהירו את אזרחי המדינות מפני מהלכי ICO וסין אסרה לחלוטין על הנפקות שכאלה בספטמבר האחרון. לפי הערכות, נראה שגם דרום קוריאה תקבל החלטה דומה, אם כי לא ברור כיצד היא תיאכף; מטבעות וירטואליים הם פופולריים במיוחד במדינה, מה שעשוי להוביל להתנגדות מצד שחקנים פרטיים ותאגידיים. לצד החשש מפני הונאות, בכמה מדינות עלה חשש מפני שימוש בהנפקות ICO למימון פעילות עבריינית ואף מבצעי טרור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x