חדשות טכנולוגיה

טנסנט תנפיק את חטיבת המוזיקה שלה לפי שווי של 10 מיליארד דולר

ענקית האינטרנט הסינית מתכננת לגייס מיליארד דולר בהנפקה, כשעדיין לא ידוע באיזו בורסה יתבצע המהלך. לשירות Tencent Music יש 120 מיליון משתמשים משלמים - מספר כפול משל ספוטיפיי

שירות כלכליסט 16:2314.12.17

טנסנט הסינית תבצע הנפקה לחטיבת המוזיקה בסטרימינג שלה, Tencent Music. החברה צפויה לגייס מיליארד דולר, לפי שווי של 10 מיליארד.

 

 

עדיין לא ידוע באיזו בורסה תתבצע ההנפקה; טנסנט, חברת האינטרנט הגדולה ביותר באסיה, שואפת לגרוף הון ממכירות מוזיקה בפלטפורמות דיגיטליות שונות ולפי הערכת PwC, עשוי שוויה לנסוק ב-88% בארבע השנים הקרובות. אם יתגלו התחזיות כנכונות, תוכל החברה להשיק את השירות שלה בשווקים חדשים, בהן תאיים על מתחרות אמריקאיות כספוטיפיי ואפל מיוזיק.  

 

טנסנט מיוזיק טנסנט מיוזיק

 

 

שירות טנסנט מיוזיק חזק מאוד בסין ונחשב לפלטפורמת המוזיקה המקוונת הפופולרית ביותר באסיה. לשירות יש יותר מ-17 מיליון שירים ו-120 מיליון משתמשים משלמים, פי שניים משל ספוטיפיי. בנוסף, יש לה קרוב ל-600 מיליון משתמשים בחינם, אותם היא מהוונת דרך פרסומות למיניהן.

 

טנסנט שילבה בשירות המוזיקה גם שירותים נוספים שלה, כמו צ'ט מבוסס WeChat, אתר סטרימינג לווידאו, אפליקציית קריוקי חברתית ועוד. בנוסף, חתמה טנסנט על עסקאות רישוי תוכן עם יותר מ-200 חברות תקליטים בסין ובמדינות רבות אחרות.

 

 

 

"לטנסנט מיוזיק מעמד דומיננטי בסין. הגיוני לפצל את החטיבה ולאפשר לה ליצור שותפויות אסטרטגיות ולאפשר למשקיעים גישה לשווי שלה. יש להנפקה זו סיכוי להיות אחת הנחשקות ביותר בשנה הבאה", אמר לי יוג'י, אנליסט של מכון RHB בהונג קונג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x