חדשות טכנולוגיה

טראמפ נגד קספרסקי: הועברה חקיקה נגד מוצרי ענקית הסייבר

תיקון לחוק ספקי ציוד הביטחון לממשלה קובע שמעתה, לא יוכלו רשויות ארצות הברית להשתמש במוצרי החברה. זאת, בשל טענות לשיתוף פעולה של קספרסקי עם המודיעין הרוסי. החברה: מדובר בכישלון של הקונגרס וציד מכשפות

רפאל קאהאן 13:4113.12.17

דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, חתם אמש (ג') על תיקון לחוק שאוסר על שימוש במוצרי ענקית האבטחה קספרסקי במערכות ממשלת ארה"ב.

 

 

המהלך צפויה לפגוע משמעותית בחברה, שכן גם קבלנים או רשויות מקומיות ייאלצו ליישר קו עם המדיניות הרשמית של הממשלה הפדרלית אם ירצו לעבוד מולה. זהו שיאה של שורת צעדים חוזרים ונשנים של הבית הלבן למנוע שימוש במוצרי קספרסקי, בטענה שהם משמשים את המודיעין הרוסי לריגול.

 

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: איי פי

 

 

בספטמבר הועברה תקנה שמונעת מסוכנויות ממשל אזרחיות מלהשתמש מוצרי חברת הסייבר הרוסית, אך עד כה האיסור לא חל על סוכנויות ביטחוניות או אפילו על צבא ארה"ב. החוק המעודכן מקיף את כל זרועות הממשל, כולל הפנטגון. לחברת הסייבר הרוסית יש הרבה אויבים בארצות הברית, משני צידי המפה הפוליטית: סנטורית דמוקרטית אף שיבחה את החלטת טראמפ: "מוצרי החברה מהווים סכנה לאומית לארה"ב", הסבירה הסנטורית לרויטרס.

 

קספרסקי, לעומת זאת, טוענת מאז תחילת הפרשה שמדובר בציד מכשפות שמתבסס על אינטרסים מסחריים ולא על מידע מבוסס. מייסד ומנכ"ל החברה, יוג'ין קספרסקי, אף הגדיל לעשות והעמיד לבדיקה את קוד המוצרים שלו לגורמים עצמאיים כדי להוכיח שמדובר בטענות שווא. גורמי ממשל הגיבו שלמרות שמדובר בצעד ראוי, הוא אינו מספיק כדי להפריך את הטענות בדבר החשדות בריגול.

 

תגובת החברה

 

 

מהחברה נמסר ל"כלכליסט": למעבדת קספרסקי יש חששות חמורים מההחלטה. לכל תוכנה, כולל מוצרים שפותחו בידי חברות אחרות ונפוצים אף יותר משלנו ברשתות הממשלתיות, עלולות להיות נקודות תורפה שתוקפי סייבר יכולים לנצל. ואולם, הקונגרס כשל בהתייחסות לעובדה הזו ולא ביצע בדיקה מקיפה של שיפורים שניתן לבצע במדיניות הגנת הרשתות הממשלתיות. תחת זאת, התמקד הקונגרס במעבדת קספרסקי, רק בגלל מיקום המטה שלה, מה שגרם לנזק מהותי לחברה, עובדיה האמריקאים ושותפיה האמריקאים. מעבדת קספרסקי שוקלת האם יש צורך בצעדים נוספים להגנת האינטרסים שלה. בינתיים, תמשיך החברה לשתף פעולה עם קהילת ה-IT העולמית כדי להילחם בפשע המקוון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x