$
אינטרנט

ארה"ב: עשרות סנטורים מזהירים מפני ביטול ניטרליות הרשת

"עתיד האינטרנט נמצא על כף המאזניים", התריעו 39 סנטורים דמוקרטים במכתב שנשלח לראש נציבות התקשורת הפדרלית. בנוסף, לראשונה התייצב לצד תומכי הרשת הניטרלית גם סנטור רפובליקני, שהסביר שמדובר במהלך מסוכן

עומר כביר 12:0813.12.17

ניסיון אחרון לבלום את ההצבעה על ביטול ניטרליות הרשת בארה"ב: 39 סנטורים מהמפלגה הדמוקרטית פנו ליו"ר ה-FCC אג'יט פאי בדרישה לדחות את ההצבעה מחר על ביטול תקנות נייטרליות הרשת.

 

 

"עתיד האינטרנט נמצא על כף המאזניים", הם מזהירים. במקביל, חבר קונגרס ראשון מטעם המפלגה הרפובליקנית מבקש גם הוא למנוע את ההצבעה.

 

תוכניתך נותנת לספקיות פס רחב את היכול לשנות משמעותית את חוויית השימוש באינטרנט של הלקוחות שלהן", כתבו 39 הסנטורים לפאי. "אם תאומץ, הצעה זו תאפשר לספקיות לחסום, להאט או לתמרן את הגישה של לקוחות לאינטרנט, לא משנה עד כמה אנטי-צרכניים".

 

 

הפגנה בעד ניטרליות הרשת בוושינגטון הפגנה בעד ניטרליות הרשת בוושינגטון צילום: בלומברג

 

 

"בנוסף, ההצעה גם מונעת מהמדינות או מגורמים מקומיים מלמלא את הפערים בהגנה על צרכנים, ומונעת מהם לאמץ הגנות אינטרנט פתוחה משלהם. ה-FCC לא הסתפקה בהפניית גבה ללקוחות. היא גם קושרת את ידיהן של המדינות ומונעת מהן להגן את תושביהן. זו רגולציית יתר מדהימה".

 

 

 

מרבית נציגי המפלגה הרפובליקנית עד עתה התייצבו במאוחד בעד ביטול נייטרליות הרשת, או לפחות שמרו על שתיקה. מעטים הביעו התנגדות רפה למהלך, אך עתה הופך חבר הקונגרס מקולורדו, מייק קופמן, לראשון מביניהם שקורה לדחות את ההצבעה. "האינטרנט היתה ונשארה כלי טרנספורמטיבי", כתב לפאי. "אני מודאג מכך שכל פעולה שתנקוט עלולה לשנות את הכללים שתחתם היא פועלת ולגרום להשלכות שליליות לא צפויות ומשמעותיות. אני מאמין שהקונגרס יכול למצוא את האיזון הנכון בין רגולציה קלה לשימור הפתיחות שקיימת היום באינטרנט".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x