$
חדשות טכנולוגיה

שר החינוך הצרפתי אוסר על הכנסת סמארטפונים לבתי ספר

השר החליט לאסור כליל את השימוש בטלפונים בשטח בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים: "הילדים פשוט עם הטלפונים שלהם מול הפנים כל הזמן", אמר

שירות כלכליסט 12:5812.12.17

צרפת תאסור על ילדי בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים להכניס סמארטפונים לבתי הספר החל מספטמבר 2018. כך הודיע ז'אן מישל בלנקור, שר החינוך הצרפתי. כיום אסור להכניס את המכשירים לכיתות, אך התקנות החדשות יאסרו גם על שימוש בהם בהפסקות שבין השיעורים.

 

ילדים עם סמארטפונים בבית ספר (אילוסטרציה) ילדים עם סמארטפונים בבית ספר (אילוסטרציה) צילום: שאטרסטוק

 

 

"מדובר ברצון להבטיח ציות לכללים ולחוקים. השימוש במכשירים ניידים אסור בכיתות. עלינו למצוא דרך – ביחד עם מנהלים, מורים והורים – להגן על התלמידים מפגיעה ביכולת הריכוז שלהם בשל השימוש בטלפונים", הסביר השר. 

 

למרות האיסור הקיים בכיתות, תלמידים עדיין ממשיכים להשתמש בטלפונים שלהם במהלך השיעור, ולשלוח ולקבל שיחות והודעות. כיום בצרפת כ-40% מהעונשים המוטלים בכיתות הלימוד קשורים לשימוש בטלפון הנייד במהלך השיעור. כך על פי פיליפ טורנייה, מנהל בית ספר בפריז. אולם הוא מוסיף כי קשה למצוא את הדרך לבלום את הבעיה מבלי לערוך חיפוש בתיקי התלמידים.

 

 

 

כרגע טרם ברור כיצד ייאכף האיסור החדש. בלנקור אמר בעבר שיהיה על בתי הספר לספק לוקרים לתלמידים שבהם יוכלו לאחסן את הטלפונים שלהם במהלך יום הלימודים. "אנו עובדים על העניין. זה יכול לפעול במספר דרכים. ייתכן שיש לעיתים צורך בטלפונים ניידים לצרכים לימודיים או למקרי חירום כך שטלפונים ייאלצו להינעל בארונות", אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x