$
אפליקציות

ברוקר מהצ'ט: פייסבוק מסנג'ר תאפשר סחר במניות ותעודות סל

חברת מסחר בורסאי השיקה שיתוף פעולה מיוחד עם פייסבוק, במסגרתו יועל להתבצע מסחר בני"ע ישירות מאפליקציית הצ'ט. המטרה היא למשוך סוחרים צעירים, שמעדיפים את הממשק המוכר של האפליקציה על פני אתרי מסחר מסורתיים

קרן-אור גרינברג 16:3811.12.17

אפליקציית המסנג'ר של פייסבוק ממשיכה לקבל תכונות ויכולות חדשות: חברת המסחר הבורסאי TD Ameritrafe Holding החלה לאפשר ללקוחותיה לסחור במניות דרך יישום הצ'ט.

 

 

מדובר בשדרוג של בוט קיים שפיתחה החברה, שעד כה יכל רק להציג מצבי מניות ונתונים סטטיסטיים שלהן. המסחר מתבצע בצ'ט מאובטח שפותח בשיתוף פייסבוק, דרכו ניתן למכור ולקנות מניות ותעודות סל. הבוט מבקש מהסוחר הנחיות וקובע כך את הוראות הסחר. בטרם סגירת כל עסקה, ניתן לעבור להתכתבות עם נציג שירות אנושי.

 

אפליקציית מסנג'ר אפליקציית מסנג'ר

 

 

הרעיון מאחורי הפיתוח הוא משיכת משקיעים מתחילים; הזירה המוכרת בפייסבוק עשויה להיות נגישה יותר מאתרי השקעות. עבור 200,000 לקוחות החברה, שרובם משתמשים במסנג'ר בדיונים על מסחר, מדובר בניצול מירבי של תשומת הלב שלהם ושדרוג מהירות התגובה - מרכיב קריטי במסחר. "יותר ויותר לקוחות מבלים זמן על הממשקים החדשים ורוצים להישאר מחוברים לחברים, משפחות ומותגים", הסבירה מנהלת הטכנולוגיות והחדשנות של TD. "אז בזמן שהם מעבירים את הזמן שם, למה שלא נפגוש אותם ונאפשר להם להישאר בצמרת השוק והרווחים שלהם?".

 

 

 

החברה הודיעה שבימים אלה היא מפתחת יכולות דומות גם עבור פלטפורמות אחרות, של אמזון, גוגל, טוויטר ואפל. כבר זמן מה שקיימות תחזיות לפיהן ענקיות האינטרנט יהפכו ברבות הימים למוסדות פיננסיים דומיננטיים; ב-2015 החלה פייסבוק לאפשר העברת כספים בין משתמשים - יכולת שאומצה גם בידי מפעילות אחרות של שירותים מקוונים. הרחבת השירותים הפיננסים בפייסבוק תוכל לחזק אותה ולייצר אפיקי רווח חדשים, תוך איום על מוסדות פיננסיים קלאסיים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x