$
הייטק והון סיכון

חמי פרס: "חברות הטכנולוגיה יובילו את השוק הישראלי תוך עשור"

לדברי מייסד קרן פיטנגו, 7 מתוך 10 החברות החזקות ביותר בבורסות בארה"ב הן חברות הייטק - ומדובר במגמה שתגיע גם לישראל. לדבריו, העתיד אינו טמון במשאבים טבעיים, כי אם בידע ובטכנולוגיה

עמרי מילמן 17:4007.12.17

"7 מתוך 10 החברות הכי מוערכות בארה"ב מבחינת שווי בורסאי הן חברות טכנולוגיה. הרשימה הולכת וגדלה וגם בארץ זה קורה"; כך אמר אתמול חמי פרס, שותף מייסד בקרן פיטנגו, בכנס המסים והפיננסים של BDO וגולדפרב-זליגמן שנערך אתמול (ד').

 

 

לדבריו, אחד המהלכים המשמעותיים ביותר בעולם הוא המעבר מעוצמה מדינית וכלכלית שנשענת על הטבע ומשטחי אדמה, לעידן בו בעוצמה מגיעה ממדע, טכנולוגיה וחדשנות. "צ'ק פוינט הפכה להיות החברה בעלת השווי הגבוה בארץ, ואני מעריך שתוך עשור שדרת החברות המובילות בישראל תורכב מחברות טכנולוגיה. לאט לאט זה יקרה בכל מדינה בעולם", אמר.

 

חמי פרס חמי פרס צילום: אביב חופי

 

 

פרס התייחס לקשר שבין הקדמה הטכנולוגית לאחריות חברתית: "אנחנו עוסקים במדינה שלנו יותר מדי בפלגנות בין ימין לשמאל ופחות מדי עוסקים בשאלה האם אנחנו נעים קדימה או נשארים מאחור. יש לנו מדינה עם יכולות בלתי רגילות וחשוב שכולנו נבין שהעולם משתנה בקצב גובר והולך. אנחנו חייבים מצד אחד להתייצב בחזית המדע והטכנולוגיה כי משם אנחנו שואבים את הכוח שלנו ואת העוצמה שלנו - אבל באותה מידה, לדאוג שלא יישארו אנשים מאחור".

 

דני מרגלית, יו"ר BDO, התייחס בכנס לרפורמת המס בארצות הברית, שלדבריו היא אחת ההצלחות הראשונות של הנשיא טראמפ מאז נכנס לתפקיד. "אסור לנו להתעלם מהמתרחש בעולם, שמשפיע על היכולת שלנו להיות אטרקטיביים הן לחברות הישראליות שבוחנות את היתרונות בחו"ל והן מול חברות בינלאומיות, שבוחנות את האפשרות לקבוע בישראל מרכזי פיתוח או להשקיע בחברות מקומיות".

 

 

 

"מס ככל מס אמור לשרת את האזרח. הדרך הטובה והראויה ביותר להשקעת הכספים היא כך שיגיעו לטובת כלל האזרחים", אמר אלי זהר, יו"ר גולדפרב-זליגמן "ערב הדיונים בשאלה מה לעשות עם עודפי הגבייה נדרשת החלטה מעמדה של טובת הכלל על פני תועלת פוליטית אישית. יש תחושה של חמיצות מהעובדה שפוליטיקאים מכל גווני הקשת מנסים למשוך את השמיכה, כל אחד לכיוונו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x