$
מכשירים ומדריכים

שוק המובייל: נתח השוק של אפל צונח, למרות האייפון X

נתוני מכירות עדכניים מראים שאפל נחלשה במכירות בארה"ב, אירופה ואסיה. גם קצב החלפת המכשירים בקרב האייפוניסטים נמצא במגמת האטה - מה שמביע על שביעות רצון, או המתנה לירידה במחירי הטלפון החדש

רפאל קאהאן 23:3806.12.17
השקת האייפון X לא השיגה את האפקט המצופה: על פי נתוני חברת המחקר Kantar, נתח השוק של האייפון התדרדר בשלושת החודשים שהסתיימו באוקטובר בכ-7.6% בארה"ב, בכ-7% ביפן ובכ-2.1% בחמש מדינות היורו הגדולות. זאת, בעוד תפוצת מכשירי האנדרואיד ממשיכה לעלות בהתמדה.

 

 

עם זאת בסין, אוסטרליה ובספרד, האייפון דווקא שמר על מעמדו או שתפוצתו צמחה. השוק העירוני בסין הראה גידול מעניין ויציבות בתמהיל היצרנים; חמש החברות שמובילות אותו הן אפל, וואווי, שיאומי, Vivo ו-Oppo, כאשר שתי האחרונות שייכות לאותו תאגיד מקומי. חמש החברות הללו מחזיקות בכ-91% מהשוק הסיני העירוני, לעומת 79% בתקופה המקבילה אשתקד.

 

אייפון X אייפון X צילום: רפי קאהאן

 

 

עוד נתון מעניין שעולה מהמחקר הוא שכשליש מבעלי האייפון באוקטובר 2017 החזיקו במכשירם יותר משנתיים, עלייה של 5% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. הדבר מעיד על כך שקצב התחלופה של המכשירים ירד, או שהמשתמשים פשוט מחכים שירד מחירו של האייפון X - הטלפון היקר ביותר בשוק.

 

 

 

עדיין יש סיכוי לא רע שאפל תסיים את 2017 כשנת מכירות מוצלחת לאייפונים שלה; עונת החגים המתקרבת היא באופן מסורתי תקופת מכירות חזקה עבור ענקית הטכנולוגיה האמריקאית, ויכול להיות שנראה עלייה חדה במכירות האייפון לקראת סוף החודש.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x