$
אפליקציות

פייסבוק השיקה אפליקציית צ'ט לילדים מתחת לגיל 13

היישום החדש, Messenger Kids, יאפשר להורים לקבוע עם מי יתכתבו ילדיהם ולנטר את ההתכתבויות. פייסבוק תוכל לתפוס כך את המשתמשים כשהם צעירים, במטרה למנוע מהם מלזנוח אותה לטובת סנאפצ'ט כשיגיעו לגיל ההתבגרות

שירות כלכליסט 17:5204.12.17
פייסבוק השיקה את Messenger Kids – אפליקציית צ'ט שנועדה לילדים מתחת לגיל 13. מדובר באפליקציה עצמאית המופרדת מן היישום המרכזי שלה (בו 13 הוא גיל המינימום לשימוש).

 

 

לטענת פייסבוק, נועדה האפליקציה לספק סביבה מאובטחת לפעילויות שילדים מבצעים באופן שוטף ביישומי מובייל בסמארטפונים וטאבלטים ביחד עם משפחותיהם.

האפליקציה מחייבת חיבור דרך חשבון פייסבוק פעיל של אחד ההורים, דרכו מתבצעת גם בקרה של פעילות הילד בשירות. ההורים הם אלה שצריכים להגדיר עם מי יכול הילד להתכתב, כשכל בקשה ליצירת קשר תעבור דרך אישור המבוגר האחראי. האפליקציה מאפשרת בשלב זה, רק התכתבות, שליחת תמונות וסרטונים והוספת פילטרים צבעוניים עבורם.

 

 

פייסבוק מחפשת את הילדים פייסבוק מחפשת את הילדים צילום: facebook

 

 

לדברי דיוויד מרקוס, סגן נשיא למוצרי מסנג'ר בפייסבוק, ילדים משתמשים ביישומי מובייל בצורה מאוד פאסיבית. "אלו לא מוצרים שעוזרים להם להתחבר לסובבים אותם", אמר לניו יורק טיימס.

 

 

בפועל, פייסבוק פחות מתעניינת ביחסי הילדים עם משפחתם ויותר בשורת הרווח שלה: אם תצליח לגייס משתמשים מילדותם, תגדיל את הסיכוי שהם יישארו באקוסיסטם שלה ולא יעברו לסנאפצ'ט כשיגיעו לגיל ההתבגרות. בנוסף, על אף האיסור על איסוף מידע אישי שנוגע לקטינים, תוכל פייסבוק עדיין לנטר את פעילות הילד דרך מעקב אחר החשבון של הוריו, דרכו מנוהלת האפליקציה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x