$
חדשות טכנולוגיה

מייסדי את'ריום ולייטקוין מזהירים מפני פלטפורמת ביטקונקט

לטענת ויטליק בוטרין וצ'ארלי לי, ביטקונקט - בה משתמשים מיליונים מהסוחרים במטבע הווירטואלי ביטקוין - מפזרת הבטחות לתשואות יציבות ובלתי אפשריות. "לא הייתי משקיע שם ולא הייתי ממליץ על כך לאף אחד", הזהיר לי

קרן-אור גרינברג 18:0003.12.17

שניים מאבות מטבעות הקריפטו - מייסד אתריום, ויטליק בוטרין ומייסד ליטקווין צ'ארלי לי - יוצאים באזהרה לסוחרים בפלטפורמת ההשקעות BitConnect, אותה כינו "הונאה". ביטקונקט היא פלטפורמת השקעות הביטקוין השנייה בגודלה בעולם, והיא משרתת מיליוני סוחרים.

 

 

האזהרה פורסמה בעקבות הבטחת ביטקונקט לתשואה יומית יציבה של 1%. "על פני השטח, זו נראית כמו תוכנית הונאה קלאסית", אמר מייסד לייטקוין. "לא הייתי משקיע שם ולא הייתי ממליץ על כך לאף אחד". בוטרין גם הוא פיקפק בלפטפורמה, ופירסם סרטוני שיווק של החברה עם ציטוט לפיו "הם מבטיחים 1% ההחזרות יומיות כיתרון העיקרי של הפרויקט. לעומתם, מטבעות ביטקוין ואת'ריום מגובים על ידי שיא מוכח ועקבי של 200-700 אלף יחידות מסחר יומיות", אמר. "אם הם מבטיחים 1% אז זו הונאה".

 

את'ריום, לייטקוין וביטקוין את'ריום, לייטקוין וביטקוין צילום: CryptoCoinsNews

 

 

לא ברור מי מנהל את ביטקונקט, שרשומה תחת מספר שמות שונים. בחודש שעבר העביר רשם החברות הבריטי אזהרת סגירה לחברת Bitconnect LTD, בשל סתירה בפרטי בעליה - אם כי לא ידוע האם חברה זו היא שמפעילה את ביטקונקט, למרות שמה. סוגיית אי הוודאות בנוגע לבעלות על ישויות בתחום המטבעות הווירטואליים היא בעייה שמאפיינת חברות רבות בענף.

 

 

מובילי קהילת המטבעות הווירטואליים לא התבטאו עד כה נגד ביטקונקט והעמדה שנקטו היא צעד משמעותי במלחמה על תדמית המסחר במטבע. בנוסף, ניתן לראות בכך צעד במלחמה על ליבם של הסוחרים - מתוך כוונה להבדיל בין פלטפורמות מסחר לגיטימיות וגורמים מפוקפקים שמנצלים לרעה את הבקיאות הנמוכה של הציבור בתחום החדש והתוסס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x