$
אפליקציות

העיצוב החדש של סנאפצ'ט: חברים בצד אחד, מו"לים בצד שני

הרשת החברתית זכתה לשינוי משמעותי בממשק שלה, בו מחולק התוכן לפי מקורו ולא סוגו. העיצוב החדש נועד למשוך משתמשים חדשים ועמם מפרסמים חדשים, על רקע דו"ח רבעוני מאכזב וכשלונות בתחומי החומרה והתוכנה כאחד

עומר כביר 12:0830.11.17
התחלה חדשה או מאמץ נואש לבלום את ההתרסקות? אפליקציית המסרים הזמניים סנאפצ'ט חשפה אתמול (ד') את העיצוב החדש שלה, במרכזו הפרדה בין תוכן גולשים ותוכן ממו"לים ויוצרים מקצועיים.

 

 

החברה האם, סנאפ, נמצאת בסחרור מאז יצאה להנפקה בתחילת השנה: הפסדים מעמיקים, בלימה בקצב גידול המשתמשים וכישלון מוצר החומרה הראשון שלה (משקפי השמש המצלמים Spectacles) העלו ספקות רבים לגבי עתיד החברה. אחרי פרסום הדו"ח הרבעוני האחרון, הודיע מייסד ומנכ"ל החברה, אוון שפיגל, שבקרוב תציג סנאפצ'ט עיצוב מחדש משמעותי.

 

 

 

 

העיצוב החדש שנחשף כולל שינוי באופן שבו מחולק התוכן. עד כה, סנאפצ'ט חילקה את התוכן לפי סוג והפרידה בין מסרים אישיים מחברים (שהיו זמינים בסווייפ משמאל) לסטוריז (שהיו זמנים בסווייפ מימין). בעיצוב החדש, החלוקה מתבצעת לפי מקור התוכן, ולא סוגו, מהלך שהחברה מכנה הפרדה בין הסושיאל (החברתי) למדיה.

 

בגדי סנאפצ'ט החדשים בגדי סנאפצ'ט החדשים

 

 

עם ההפעלה, עדיין תציג סנאפצ'ט את המצלמה כבסיס ליצירת ושיתוף תוכן. אך מעתה, סווייפ משמאל יציג את כל התוכן שהתקבל מחברים, כאשר מסרים אישיים וסטוריז שיצרו חברים מוצגים במעורבב. סטוריז שיצרו מו"לים יוצג מעתה בנפרד בסווייפ מימין תחת מדור Discover מעודכן.

 

"עד עתה, מדיה חברתית תמיד ערבבה תמונות וסרטונים מחברים עם תוכן ממו"לים ויוצרים", נכתב בהודעה לעיתונות שפרסמה החברה. "בשעה שטשטוש הקווים בין תוכן מיוצרים מקצועיים לתוכן מחברים היה ניסוי מעניין, הוא גם הניב תופעות לוואי מוזרות (כמו פייק ניוז) וגרם לנו להרגיש שאנחנו חייבים לעשות הופעה לחברים שלנו במקום פשוט לבטא את עצמנו".

 

 

 

אזור החברים לא מציג תוכן בצורה שרירותית או כרונולוגית, אלא עושה שימוש בכלי בינה מלאכותית כדי לאפיין את הדרכים שבהם מתקשר המשתמש עם חבריו ומציג אותם לפי הסדר שבו סביר שירצה המשתמש לדבר אתם. בחברה מכנים את התכונה הזו "אלגוריתם החברים הכי טובים". כן ביצעה החברה כמה שינויי ממשק שנועדו לסייע בגילוי של תכונות שונות שהיו חבויות ולא נגישות עד עתה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x