שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

ממציא אנדרואיד עוזב את החברה שהקים לאור חשד להטרדה מינית

אנדי רובין נחשד שניהל יחסים בלתי הולמים עם עובדת שהיתה כפופה לו כשנשא במשרה בכירה בגוגל לפני שלוש שנים. עתה הודיע שיעזוב זמנית את חברת הסמארטפונים אסנשיאל שהקים, מה שעלול לשים את עתיד היצרנית בסימן שאלה

ניצן סדן 19:0829.11.17
ממציא אנדרואיד אנדי רובין עוזב את יצרנית המובייל אסנשיאל, בעקבות דיווחים על יחסים לא הולמים וחשד להטרדה מינית. לפי דיווח של the Information, רובין הודיע לעובדיו שיעזוב את תפקידו לזמן מוגבל, במטרה להתמודד עם הטענות שהועלו נגדו.

 

 

פרטי הפרשה עדיין לא נחשפו במלואם, אך מתייחסים ליחסים שניהל עם אחת מהעובדות שלו ב-2014, כשהועסק במשרה בכירה בגוגל. דובר מטעמו של רובין מסר לאינפורמיישן שהיו אלה יחסים בהסכמה. ואולם, עצם קיומם נגד את הנחיות גוגל בדבר יחסים בין מנהלים ועובדים הכפופים להם.

 

אנדי רובין אנדי רובין צילום: איי פי

 

 

לא ברור מדוע בחר לרדת מכסאו באסנשיאל, שאינה קשורה לגוגל ונהליה, מה שמחזק את ההערכה שאותם יחסים נשאו אופי בעייתי או מנוגד לחוק.

 

 

 

עזיבת רובין מתבצעת בנקודה רגישה במיוחד עבור אסנשיאל: החברה, שהשיקה בקיץ האחרון את הסמארטפון הראשון שלה באיחור של חודשיים, מתקשה למצב עצמה כאלטרנטיבה לסמסונג, אפל והיצרניות הסיניות. אסנשיאל תכננה להשיק ביחד עם המכשיר גם ליין של מוצרים נלווים לשוק הבית החכם ואינטרנט הדברים, אך עדיין לא ידוע על יצרניות חומרה שמפתחות דגמים עבור הפלטפורמה שלה.

 

סכנה לעתיד החברה

 

רובין, שנשען על המוניטין והידע שלו, הוא לב ליבה של אסנשיאל - והצליח לגייס עבורה 300 מיליון דולר ממשקיעים בולטים כטנסנט ואמזון. אם לא תתגלה הפרשה כקוריוז, עלולה אסנשיאל לספוג מכה תדמיתית שתסמן אותה כנכס רעיל עבור משקיעים. היכולת של החברה לגייס הון היא התנאי המרכזי לקיומה, שכן שוק הסמארטפונים נשלט בידי שחקנים חזקים מאוד, מה שמחייב אותה להוציא משאבים גדולים על שיווק בינלאומי. ללא הון חיצוני, לא תצליח לעמוד במשימה ותדעך במהירות.

 

 

הפרשה היא עוד אחת בשורה ארוכה של מקרי הטרדות ומגעים פסולים שכבר עלו לענקי הייטק במשרותיהם. בין היתר, ניתן למנות את שערוריית ההטרדות באובר בעטיה פוטר טראוויס קלאניק ומספר אנשי הון סיכון בולטים שעזבו לאחר שנודע שהטרידו עובדות ויזמיות.  

 

מקרים אלה מדגישים את השינוי ברוח הזמנים, ואת העובדה שגם ארגונים תאבי-רווח לא מרשים לעצמם להתעלם מהכשל המוסרי שבהטרדה מינית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x