$
הייטק והון סיכון

זברה מדיקל חתמה על שת"פ נרחב עם ענקית הבריאות מקאסון

החברה האמריקאית מפעילה טכנולוגיה רפואית ב-3,300 בתי חולים ומובילה את תחום סליקת תביעות הביטוח הרפואי בארה"ב. מוצרי ניתוח הדימות של זברה יוטמעו במערכותיה ברחבי העולם

מאיר אורבך 17:2028.11.17

חברת זברה מדיקל ויזן מקיבוץ שפיים וחברת מקאסון טכנולוגיות - בשמה החדש, Change Healthcare - מכריזים על שיתוף פעולה משמעותי. במסגרתו, יונגשו תובנות הבינה המלאכותית של חברת זברה הישראלית לאלפי בתי חולים בהם מותקנות מערכות מקאסון.

 

 

זברה מדיקל מפתחת רשתות מבוססות למידה עמוקה המאומנות על בסיסי נתונים גדולים של מאגרי דימות, במטרה לזהות ממצאי בדיקות כ-CT, רנטגן, MRI וממוגרפיה.

 

מייסדיזברה אייל טולדנו, אייל גורה ואלעד בנימין מייסדיזברה אייל טולדנו, אייל גורה ואלעד בנימין

 

 

החברה הישראלית חשפה בשנתיים האחרונות אלגוריתמים שיודעים לזהות שטפי דם בצילומי ראש, סרטן שד, אוסטאופורוזיס, שברי דחיסה, כבד שומני, הסתיידות עורקים ומחלות ריאה כאמפזימה. פתרונות החברה החלו להיבדק ולפעול במגוון מרכזים רפואיים ורשתות בתי חולים בצרפת, אנגליה וארה"ב.

 

חברת Change Healthcare, לשעבר זרוע מערכות הטכנולוגיה של מקאסון, היא מובילה עולמית בתחום המערכות הטכנולוגיות לבתי חולים. היא סולקת תביעות הביטוח הרפואי הגדולה בארה״ב, עם מחזור שנתי של 2 טריליון דולר ומספקת מערכות ליותר מ-3,300 בתי חולים. בעבר רכשה את חברת מדקון הישראלית בכ-105 מיליון דולר כדי להיכנס לתחום הקרדיולוגיה. החברה מחזיקה היום מרכז פיתוח בישראל בו יותר מ-100 עובדים.

 

"הבנו שכדי שבינה מלאכותית תניב ערך לרדיולוגים, חייבים למצוא דרך לשלב אותה בתהליך היומיומי״ אמר אשיש סאנט, סגן נשיא בכיר וראש חטיבת מוצרי התשתית והרדיולוגיה של מקאסון. ״אנו יודעים שגישה פרגמטית לבינה מלאכותית כמו זאת שמאופשרת ע״י זברה היא הנחוצה על מנת להשתלב היטב בתהליך הרפואי״.

 

"אנחנו נרגשים לראות שענקיות תעשיה כמו מקאסון מאמינות במודל החדש של זברה ורתומות להביא אותו לכמה שיותר בתי חולים", הוסיף אמר אלעד בנימין, מנכ״ל זברה ״החיבור לעמדות העבודה של הרדיולוגים יעזור להם לבצע את מלאכתם הקריטית בצורה איכותית יותר וכך להשפיע על חיי יותר חולים״.

 

 

זברה נוסדה ב-2014 על ידי אייל גורה, יזם ומשקיע שכיום משמש כיו"ר, אלעד בנימין, שמכהן כמנכ"ל, ואייל טולדנו. היא גייסה עד היום 20 מיליון דולר, בין היתר ממרק בניוף מייסד סיילספורס, וינוד קושלה ו-Ourcrowd.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x