$
מכשירים ומדריכים

מציצים לכם במסך מעבר לכתף? גוגל תלשין בזמן אמת

החברה הדגימה מערכת זיהוי פנים חכמה שיודעת מתי מישהו מביט במסך שלכם ומעלה התרעה בתוך אלפיות שנייה. עדיין לא ידוע האם מדובר בניסוי פנימי או בכלי שיהפוך למוצר למשתמשי אנדרואיד

קרן-אור גרינברג 22:3528.11.17

שונאים כשמציצים לכם במסך מאחורי הגב? גוגל הדגימה פיתרון יצירתי לעניין: גלאי זרים שמביטים לכם במסך הסמארטפון. הפיתוח נקרא E-screen protector, ובכוחו לזהות כל מי שצופה במסך שלכם מן הצד ולספק התרעה בזמן אמת.

 

 

מדובר בתוכנה שנשענת על המצלמה הקדמית של המכשיר ונעזרת באלגוריתם זיהוי פנים שעוקב אחר תנועות עיניים. האלגוריתם מזהה אנשים שמביטים במסך ויודע להבדיל בין המשתמש ובין סקרנים למיניהם, על פי זווית המבט שלהם לכיוון המסך.

 

 

 

 

 

בסרטון הדגמה שפרסמה גוגל הופעל הפיתוח החדש על שיחת האנגאאוטס, שהופסקה ברגע שאותרו צופים מבחוץ. מסגרת אדומה מופיעה סביב הפרצופים הזרים, מה שיאפשר לדעת גם מי בדיוק הציץ למסך.

 

המערכת מזהה את המציצים ומסמנת אותם המערכת מזהה את המציצים ומסמנת אותם

 

 

התוכנה פועלת במהירות מפתיעה ומסוגלת לזהות אפילו מבטים חטופים: תוך 115 אלפיות השנייה בממוצע יזוהה מבט לא מורשה ותופיע אזהרה.

 

הכלי החדש פותח במסגרת מחקר רחב של גוגל, שיוצג במלואו בשבוע הבא בקליפורניה, במסגרת כנס בנושא מערכות מידע עצביות (NIPS). בשלב הזה הפיתוח הוא ספק פרויקט אקדמי, ספק שעשוע של העובדים, ולא ברור אם יהפוך לשירות שתשיק גוגל.

 

 

ואולם, בהחלט יש צורך וביקוש לשירות כזה, על רקע תפוצת הסמארטפונים והצמיחה במודעות המשתמשים לפרטיותם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x