חדשות טכנולוגיה

"אקסל של מיקרוסופט רק מסבכת את העבודה בארגון"

כך טען בכיר בחברת אדובי, והסביר שתוכנת ניהול הטבלאות הוותיקה חשופה לטעויות, בשל ההסתמכות על הזנה ידנית ויוצרת עיכובים בעבודה. לצידו, טוענים בכירים בתאגידים גדולים שאקסל כבר לא עונה על הדרישות

רפאל קאהאן 14:1823.11.17

שחקנים במגזר הארגוני יוצאים נגד תוכנת אקסל של מיקרוסופט: סמנכ"ל הכספים של אדובי, מארק גארט, הסביר לוול סטריט ג'ורנל שהשימוש בתוכנה מסבך ומעכב משימות בסיסיות בחברה - דעה לה שותפים בכירים בתאגידים אחרים.

 

 

לדבריו, אקסל מחייבת את מחלקות משאבי האנוש והכספים למשוך באופן ידני את הנתונים כדי להזין אותם לטבלאות, מה שמקשה על משימות כבניית תקציבים, הערכת עלויות תפעול ועוד.

 

"אני לא רוצה שהעובדים שלי יבזבזו את הזמן שלהם על התאמת והזנת הנתונים, במקום שהמידע הזה ישמש אותנו", הסביר גארט.

 

אקסל של מיקרוסופט אקסל של מיקרוסופט צילום: Softonic

 

 

אדובי אינה החברה היחידה שהתחילה לשקול מחדש את השימוש באקסל הוותיקה; התוכנה של מיקרוסופט מהווה כלי בסיסי ברוב העסקים העולם לניהול תקציב ומידע פיננסי מאז שנות ה-80 של המאה שעברה. אך כעת נראה שהדרישות של העסקים ממנה עוברות את היכולות המובנות שלה.

 

"אקסל לא עוצבה כדי לבצע את המטלות שהחברות דורשות ממנה כיום", טען בכיר בחברת המחקר פורסטר. הנטייה של חברות חדשות היא להשתמש בשירותי ענן שמספקים יכולות מתקדמות יותר. שירותים אלה מגיעים עם יכולת להתממשק בקלות רבה יותר עם מערכות ERP ו-CRM של SAP או אורקל, שלא כמו אקסל שדורשת התאמות מרובות כדי לספק יכולות פחותות בהרבה.

 

אדובי עברה לשירות ענן בשנה שעברה ומאז העבירה אליו חלק ניכר מהמטלות שהיו מבוצעות במקור באקסל - וכמותה גם חברות כ-ABM, ווינטראסט וג'ים בל. בכירים בחברות הללו ציינו שהיתרון המרכזי באלטרנטיבות לאקסל הוא היכולת לשיתוף מידע מהיר ומובנה.

 

יכולות מתקדמות מבעבר, לצד מגבלות מובנות. אקסל יכולות מתקדמות מבעבר, לצד מגבלות מובנות. אקסל צילום: StackSocial

 

 

בג'ים בל נאלצו במשך שנים להפיץ מאות טבלאות אקסל ל-415 סניפי רשת המסעדות והתהליך שדרש ימים, עתה אורך דקות. גם במיקרוסופט הבינו את הרמז והוסיפו יכולות חדשות לאקסל כמו כלים לניהול אוטומטי של נתונים או הגדלת הקיבולת של הטבלאות לעד 100 מיליון עמודות של מידע. במיקרוסופט גם מציינים גם שלכל הכלים החדשים יש עדיין כפתור ייצוא לאקסל מה שמוכיח את שימושיות התוכנה והרלוונטיות שלה.

 

לשירות אופיס לייב שניתן לגישה דרך הרשת יש כיום כ-120 מיליון משתמשים חודשיים, אמר רון מרקזיץ', סגן נשיא חטיבת אופיס 365 של מיקרוסופט. עם זאת הוא לא ציין כמה מבין כל הלקוחות האלה משתמשים באקסל לצרכים פיננסיים. בווינטראסט, שמפעילה כ-15 בנקים קהילתיים בוויסקונסין ואילינוי, זנחו את אקסל בגלל השגיאות שהתוכנה ייצרה בשימוש שוטף.

 

 

 

יכול להיות שעבור מיקרוסופט מדובר בקריאת השכמה: מוצריה נוטים לעבוד ביניהם ולא עם שירותים ותוכנות חיצוניות, לעיתים מתוצרת מתחרות. מוטב לענקית התוכנה להציג תמיכה שכזו, כדי שלא תאבד לקוחות לטובת חברות הענן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x