$
חדשות טכנולוגיה

ארה"ב תאפשר לטלוויזיות להתחיל לצפות בכם - ולהידלק עצמאית

תקינה חדשה של נציבות התקשורת הפדרלית במדינה תאפשר לגופי שידור לאסוף מידע על הצופים, לדחוף להם תוכן פרסומי ואפילו להדליק להם את הטלוויזיה מרחוק. כל התעשייה תאמץ את התקן החדש, שכבר זמין בקוריאה

רפאל קאהאן 15:2919.11.17

נציבות התקשורת הפדרלית בארה"ב (FCC) אישרה תקן שידורים חדש, שיאפשר למכשירי הטלוויזיה לרגל אחר הצופים ולאסוף עליהם מידע נרחב. התקן, ATSC 3.0, יחליף את תקן NTSC הוותיק ויאפשר שידור תוכן טלוויזיוני גם למובייל.

 

 

התקן החדש נותן כלים חדשים בידי מפיצי התוכן והמפרסמים: בעזרתו, יהיה קל בהרבה לקבל מיקום מדויק של המכשיר, פורמט השידורים (FHD, 4K וכיו"ב), סוג התוכן הנצפה ועוד. סינקלייר ברודקאסט גרופ, שמחזיקה במספר הערוצים הגדול ביותר בארצות הברית, אמרה שזהו "הגביע הקדוש של המפרסמים", שיתן להם יכולת לדעת מי צופה במה ומתי.

 

אתם צופים? גם הן צופות אתם צופים? גם הן צופות

 

 

אם לא די בכך, התקן החדש יאפשר גם "להעיר" מרחוק מסכים וממירים כדי לשדר אליהם הודעות חירום. הן יכולות לכלול תוכן שימושי כגון אזהרות - אך גם פרסומות ומודעות. התקן החדש אמנם כבר זמין לשידור, אך רוב הטלוויזיות בשוק אינן מסוגלות לקלוט אותו - מה שצפוי להשתנות בחמש השנים הקרובות.

 

התקן החדש מעלה מספר סוגיות של פרטיות שעוררו מספר תגובות במערכת הפוליטית האמריקאית. במפלגה הדמוקרטית העלו את נושא הפרסום הממוקד שעומד בליבו של ATSC והסבירו שבשביל להפעיל את מנגנון הפרסום הממוקד גופי השידור והמפרסמים יצטרכו לאסוף מידע הרבה יותר ממוקד ממה שנאסף כיום. על פי דיווח של רויטרס, גם נמסר שהשידורים בתקן החדש ידרשו רכישה של ציוד חדש, מה שיספק ליצרניות עניין לתמוך בו.

 

 

 

ארה"ב אינה המדינה הראשונה לתמוך בתקן החדש, קדמה לה דרום קוריאה, שאימצה את  שם הוא אומץ בשנה שעברה ומדינות נוספות שוקלות את אימוצו. גופי השידור האמריקאיים הפעילו לחץ כבר על ה-FCC לאשר בתורו את התקן כולל דרך הפעלת הארגון היציג שלהם. עם זאת חברות תשתיות התקשורת כגון AT&T או ורייזון אינן מרוצות מכל העניין. עבורן מדובר בהשקעה כבדה בעדכון ושדרוג מערכי השידור, התקשורת וציוד הקצה כגון ממירים שמותקנים אצל הלקוחות. "ספקיות הכבלים, הלוויין וספקי Pay TV יידרשו לעלויות שידור נוספות", הזהירו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x