$
חדשות טכנולוגיה

מעצמה בהתהוות: רגולטורים יאשרו לקוואלקום לקנות את NXP

החברה מנסה לקנות ב-38 מיליארד דולר את יצרנית המעבדים ההולנדית, שמפתחת רכיבי NFC ותקשורת. העסקה תאפשר לקוואלקום להיכנס לתחום השבבים לרכב - ותסייע בהדיפת ניסיון ההשתלטות מצד ברודקום

עומר כביר 11:0119.11.17
הרגולטורים ביפן ובאירופה צפויים לאשר לענקית השבבים קוואלקום לרכוש את יריבתה ההולנדית NXP בעסקה בשווי 38 מיליארד דולר - כך לפי דיווח של רויטרס.

 

 

אישור העסקה עתיד לסייע לחברה, שמספקת מעבדים ושבבי תקשרות למרבית יצרניות הסמארטפונים בשוק, להדוף את ניסיון הרכישה מצד ברודקום, שמעוניינת להשתלט על החברה. לדברי מקור המקורב לנושא, האישור של הרגולטור היפני עתיד להתקבל בטווח המיידי, בעוד שהרגולטור באיחוד האירופי ייאשר את העסקה עד סוף השנה. זאת, תוך דרישת שינויים קלים בלבד בהתחייבויות קוואלקום שנועדו להבטיח את המשך התחרות בשוק.

 

קוואלקום מנסה לפלוש לקטגוריות מוצר חדשות קוואלקום מנסה לפלוש לקטגוריות מוצר חדשות

 

 

"נציבות הסחר ההוגן של יפן (JFTC) צפויה לאשר את רכישת NXP בידי קוואלקום בטווח המיידי", אמר המקור לרויטרס. "החלטת נציבות האיחוד האירופי צפויה להתקבל זמן קצר לאחר מכן". שני הגופים לא הגיבו לדיווח.

 

קוואלקום נחשבת לספקית השבבים הגדולה בתחום המובייל, ורכישת NXP עתידה למצב אותה כגורם מוביל גם בתחום השבבי לתעשיית הרכב. אם תושלם תהיה זו העסקה הגדולה בהיסטוריה של תעשיית המעבדים והשבבים, אם כי הצעת הרכישה החד-צדדית שהגישה ברודקום לקוואלקום – בסך כ-130 מיליארד דולר – מגמדת אותה.

 

 

 

כדי להרגיע חששות לפגיעה בתחרותיות, הסכימה קוואלקום לא לרכוש את הפטנטים הבסיסיים של NXP ולא לנקוט בצעדים משפטיים נגד חברות צד שלישי בנושאים הקשורים לפטנטי ה-NFC של החברה, פרט לצרכי הגנה. כמו כן, התחייבה סמסונג שתאפשר למוצרים של מתחרות לעבוד עם מוצרי NXP.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x