$
חדשות טכנולוגיה

התגלתה תוכנת ריגול סודית בכל דגמי OnePlus האחרונים

מדובר ביישום שהותקן שם בידי היצרנית עצמה, ומאפשר לה גישה חשאית למכשירי המשתמשים. לאחר תלונות ברשת, הודיעה וואן פלוס שתנטרל את כלי המעקב בעדכון תוכנה עתידי

יואב סטולר 17:4015.11.17

שמה של יצרנית הטלפונים הסינית OnePlus ממשיך להיקשר להפרות בוטות של פרטיות לקוחותיה: לאחר מספר פרצת אבטחה, התגלה כי דגמי החברה האחרונים כוללים יישום בשם EngineerMode, שנותן ליצרנית גישה מלאה לפעולות המשתמש.

 

 

היישום, שמותקן גם בוואן פלוס 5, מאפשר לחברה להתקין כלי מעקב חיצוניים, ללא צורך בגישה ישירה או הרשאות. היישום עצמו מוסתר בין יישומי המערכת ופעילותו מוגדרת כברירת מחדל, כדי שמשתמשים לא יוכלו לאתר ולנטרל אותו.

 

מכשיר הוואן פלוס 5 מכשיר הוואן פלוס 5 צילום: ניצן סדן

 

 

מנכ"ל החברה, קרל פיי, אמר תחילה כי אנשיו "בוחנים" את קיומה של התוכנה הבעייתית, ולאחר אותה בדיקה הבטיח לסרס את יכולת ה-EngineerMode כך שלא תפעל. ביטול יישום המעקב צפוי להגיע באמצעות עדכון תוכנה עתידי.

 

 

 

התגלית המדאיגה הזו היא תוספת לשורת המעקבים שנתפסה וואן פלוס מכילה במוצריה, זאת לצד מה שנראה כהעלמת עין באמצעי האבטחה והגנת הפרטיות של המשתמשים. כך למשל, רק לפני כחודש הכתה וואן פלוס על חטא לאחר שנחשף כי היא נהגה לאסוף מידע פרטי ממשתמשים ללא אישורם. במסגרת אותם נתונים אישיים שאגרו בוואן פלוס נמצאו בין היתר מספרי טלפון, מספרי MAC, רשתות WiFi ורשימות אפליקציות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x