$
אינטרנט

חדש ממוזילה: פיירפוקס קוונטום, דפדפן מהיר במיוחד

החברה הציגה את גרסה 57 של הדפדפן, שכוללת הפעם אינטגרציה עם המלצות משירות Pocket שבבעלותה. בנוסף, טענה מוזילה שהקוונטום צורך פחות זיכרון פעולה מהכרום הפופולרי של גוגל

קרן-אור גרינברג 17:5515.11.17

מוזילה מנסה לזכות מחדש בליבם של הגולשים ומשיקה את Firefox Quantum - גרסה מס' 57 לדפדפן שלה. לטענת מוזילה, הוא מהיר פי שניים מהגרסה האחרונה שלו, שהושקה לפני חצי שנה.

 

 

השדרוג נובע מתיקון באגים שהכבידו על התוכנה, אופציית תיעדוף לשוניות ומנוע CSS משודרג. עיצוב הממשק נקי יותר, והוא מאפשר תצוגה אחידה בכל מכשיר ופלטפורמה. בגרסה החדשה נכללה לראשונה אינטגרציה עם אפליקציית Pocket, אותה רכשה מוזילה בתחילת השנה: עם פתיחת לשונית חדשה, יוצגו למשתמש המלצות מתוך פוקט לצד האתרים האחרונים בהם גלש.

 

דפדפן פיירפוקס דפדפן פיירפוקס צילום: אתר מוזילה

 

 

מוזילה לא פספסה את ההזדמנות להקניט את כרום מבית גוגל, המתחרה הגדול שלה - וטענה שבניגוד אליו, פיירפוקס קוונטום לא מצריך משאבי זיכרון פעולה גדולים.

 

 

 

הרגלי שימוש ובחירה בדפדפן נוטים להיות מושרשים וקשים לשינוי; מוזילה מקווה שהדפדפן החדש יאפשר להגדיל את נתח השוק של פיירפוקס לגרסאותיו, שעומד על 13.1% מהחודש שעבר, לפי נתוני NetMarketshare. דפדפן כרום, לעומתו, נהנה משליטה של 60% בשוק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x