$
חדשות טכנולוגיה

פוקסקון הסינית סופגת הפסדים כבדים בגלל האייפון X

הפסדי החברה, שבונה את האייפונים לדגמיהם, זינקו ב-40% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. זאת, בגלל קשיים ועיכובים בייצור סמארטפון הדגל של אפל, מחסור ברכיבים עבורו וביקוש נמוך לדגמי 8 ו-8 פלוס

רפאל קאהאן 16:3515.11.17

יצרנית האלטרוניקה פוקסקון דיווחה על הפסדים שמגיעים כמעט ל-40% ביחס לרבעון המקביל בשנה שעברה. החברה הרוויחה כ-700 מיליון דולר ברבעון השלישי לעומת כ-1.1 מיליארד דולר אשתקד - הירידה החדה ביותר עבור פוקסקון מזה שנים רבות.

 

 

לפי דיווח של בלומברג, ההפסד נגרם ככל הנראה כמעט כולו בגלל האייפון X. החברה פשוט לא הצליחה להרכיב מספיק אייפונים כדי להפוך את הפעילות לרווחית, בשל מחסור אקוטי ברכיבים.

 

פס ייצור במפעל פוקסקון פס ייצור במפעל פוקסקון

 

 

אחת מבעיות הייצור העיקריות של המכשיר החדש של אפל הוא מסך ה-OLED שלו. יצרנים מועטים מדי מסוגלים לייצר אותו, מה שגורם לצוואר בקבוק בתהליך הרכבת המכשיר. זאת ועוד, מנגנון זיהוי הפנים הייחודי של אפל בעייתי לייצור אף הוא. על פי דיווחים מהחודש שעבר, אפל נאלצה לחתוך את תחזית הייצור שלה בחצי ולהשיק רק כ-20 מיליון יחידות במקום 40 מיליון, בגלל מנגנוני Face ID לא תקינים.

 

עוד גורם שפגע בפוקסקון הוא הביקוש הנמוך למכשירי האייפון 8 ו-8 פלוס. האייפון 7 עבר את האייפון 8 במכירות, בין היתר בגלל לקוחות שהמתינו להשקת האייפון X, בו יש מחסור בחנויות.

 

 

 

גורמים אלה הביאו את עלויות התפעול של פוקסקון לזנק בכ-16%. ואולם, הביקושים של האייפון X ממשיכים לצמוח. כיום נדרשים בין שלושה לחמישה שבועות המתנה כדי לקבל מכשיר. אם תצליח להתייצב שרשרת האספקה של רכיבי הטלפון, תוכל פוקסקון לשפר את ביצועיה ולצמצם הפסדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x