$
מכשירים ומדריכים

ארצה, רובו-כלב!

חברת בוסטון דינמיקס, שמפתחת רובוטים צבאיים מתקדמים, חשפה דגם בעיצוב ידידותי וחביב. עדיין לא ידוע אם מדובר במדגים טכנולוגיה, או באב טיפוס של מוצר לצרכן - כלב שמירה רובוטי

רפאל קאהאן 17:4614.11.17
בוסטון דיינמיקס, יצרנית הרובוטים הוותיקה שבבעלות סופטבנק היפנית, פרסמה סרטון חדש בו היא מציגה רובוט חדש המכונה Spot Mini. מדובר בגרסה חדשה לרובוט הכלבי שפיתחה החברה עבור צבא ארה"ב.

 

 

Spot Mini, בניגוד לאחיו הגדול והקרבי, נראה הרבה פחות צבאי. הוא מציג עיצוב מעוגל וצבעוני יותר עם חלקים ניכרים ממנו שצבועים בצהוב. התנועות שלו שופרו וניכר שהן הרבה יותר טבעיות ביחס לדגם הקודם.

 

 צילום: ניצן סדן

 

 

בגרסאותיו הראשונות צויד Spot Mini בצוואר ארוך שמזכיר ג'ירפה. אך כעת ראשו מכונס צמוד לגוף, כנראה בגלל הבעייתיות של המבנה הקודם שגרם לתנועותיו בחללים קטנים כגון חדרי בית להיראות גמלוניות ומגושמות למדי באופן כמעט קומי.

 

 

רובוט צבאי של בוסטון דינמיקס רובוט צבאי של בוסטון דינמיקס צילום: אי פי איי

 

 

בסרטון קודם נראה Spot Mini בגרסה בעלת הצוואר הארוך מחליק על צביר קליפות בננות בצורה שמזכירה קומדיות סלפסטיק ישנות. בגרסה החדשה ניכר שמצב כזה לא יחזור על עצמו בזכות יכולת תנועה משופרת וייצוב עצמי מתקדם.

 

 

 

לא ברור אם Spot Mini הוא מדגים טכנולוגיה, או שהוא מיועד להגיע לשוק הצרכני כמוצר של סופטבנק. בסרטון מופיע הכיתוב "בקרוב". אך למרות זאת לא ברור מה רובוט מעין זה יוכל לעשות והאם הוא יספק צורך שימושי - אם כי גודלו עדיין לא מתאים למשפחה הממוצעת ויכול להיות שיתפקד ככלב שמירה מלאכותי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x