$
מכשירים ומדריכים

מבוכה בגוגל: תקלות חדשות במסכי הפיקסל 2 XL

החברה מתמודדת עם גל תלונות בדבר בעיות בתצוגת סמארטפון הדגל שלה, אותן היא מנסה לפתור בעדכון תוכנה. עתה מתגלים ליקויים נוספים שאם לא ייפתרו, עלולים לאלץ את גוגל לביצוע איסוף מכשירים המוני

רפאל קאהאן 10:5912.11.17

סדרת סמארטפוני הפיקסל 2 של גוגל, שמכשיריה אמורים להוות את חלוצי נבחרת אנדרואיד, ממשיכה לגרום מבוכה בחברה: לפי דיווח של Engadget מאמש, התגלתה תקלה נוספת בתצוגת מכשיר הפיקסל 2 XL - פינות המסך פשוט אינן מזהות מגע.

 

 

תקלה זו מצטרפת לרשימה בעייתית של תקלות תצוגה, בראשן הפרעות גרפיות הנובעות מ"צריבת" התצוגה - מאפיין שמתאים למסכים שחוקים וישנים, אך לא לשל מסכי טלפון חדש. בנוסף, התלוננו גולשים על הפרעות בגוונים ובעיות בתגובת המסך. גוגל, מצידה, הפיצה עדכוני תוכנה שאמורים לפתור את הבעיות הקודמות ועתה הודיעה שתתקן גם את התקלה החדשה.

 

הבעיות בתצוגת הפיקסל 2 XL הבעיות בתצוגת הפיקסל 2 XL צילום: James Bareham, The Verge

 

 

נראה שבמרבית המקרים מדובר בבעיות תוכנה כך שניתן להסיק שהבעיה נמצאת בצד של גוגל ואינה אשמתה של LG ששימשה כקבלן הייצור של המכשיר. לא ברור אם גוגל תגיע למצב בו היא תיאלץ לבצע איסוף גורף של המכשירים, אך בהתחשב בעיתוי - מספר שבועות לפני עונת החגים בארה"ב - היא ככל הנראה תנסה להימנע ככל הניתן מאיסוף נרחב. מסכי ה-POLED שמציידים את הפיקסל 2 XL וכן את ה-V30 של LG זכו לשלל תלונות על בעיות, החל מאיכות תצוגה ירודה וכלה בבעיות ממשק.

 

גם האייפון X לא חף מבעיות תצוגה

 

לא ברור אם הטכנולוגיה עצמה היא האשמה או שהיישום שלה בידי LG בעייתי, אך יתכן שגם ליצרנית הקוריאנית יד בדבר: כמעט כל מכשירי הדגל האחרונים שלה סבלו מבעיות חומרה שונות, מה שפגע בתדמית שלה. החל מה-G4 היא סבלה מתקלות חומרה חוזרות ונשנות כמעט בכל מכשיר שהשיקה מאז, והתדמית שלה נפגעה קשה עקב כך. יכול מאוד להיות שהבעיות האלה יגרמו לגוגל לשקול אותה מחדש כקבלן ייצור בעתיד וזאת למרות ההצלחה שלה כמרכיבת הנקסוס 5 ו-5X המוצלחים.

 

 

 

בתוך כך, דווח שישנן בעיות תצוגה גם במכשירי האייפון X של אפל - מתופעות של צריבת תצוגה ועד לעיוותי גוונים. בנוסף, דווח על בעיות ממשק בטמפרטורות נמוכות במיוחד. אפל, מצידה, עדכנה את עמוד התמיכה של המוצר והסבירה כי תופעות אלה קורות לפעמים במסכי OLED; משתמשי האייפון אינם מורגלים בכך שכן ה-X הוא הטלפון הראשון בסדרה שמשתמש בטכנולוגיית תצוגה זו ולא ב-LCD.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x