$
חדשות טכנולוגיה

טושיבה סיימה רבעון מצוין, שנשען על חטיבת השבבים שמכרה

החברה כמעט הכפילה את הרווח התפעולי ביחס לתקופה המקבילה אשתקד - בעיקר בגלל הצמיחה בביקוש לשבבי זיכרון. בחודש האחרון השלימה טושיבה את המו"מ למכירת חטיבת השבבים ב-18 מיליארד דולר, כך שיתכן שהדו"ח הבא יהיה שונה בתכלית

רפאל קאהאן 12:4309.11.17

טושיבה פרסמה את הדו"ח הרבעוני האחרון שלה שבאופן מפתיע, הציג מספרים מצוינים. החברה דיווחה על צמיחה מרשימה ברווח התפעולי, שקפץ לכ-1.2 מיליארד דולר לעומת כ-700 מיליון ברבעון המקביל אשתקד.

 

 

היא היכתה את תחזיות האנליסטים ביותר מ-10%. הסיבה לכך היא הצמיחה המפתיעה בהכנסות חטיבת השבבים שלה, שמייצרת בעיקר שבבי זיכרון.

 

שבב של טושיבה שבב של טושיבה צילום: יצרן

 

 

מחירי השבבים הללו צמחו באופן ניכר בחודשים האחרונים, בעיקר בעקבות הגידול בדרישה לשבבים עבור סמארטפונים. בהתאם לכך טושיבה הודיעה שהיא תגדיל את ההשקעה שלה בקווי הייצור של החטיבה בכ-30%. זאת ועוד, החברה ממשיכה להציג הערכת חסר עבור ביצועיה לרבעון הבא, למרות שציפיות האנליסטים ממנה הם לקפיצה של עד פי 3.5 ברווח התפעולי.

 

חטיבת השבבים של החברה לא תישאר בידיה עוד זמן רב; היא נמכרה בחודש האחרון לקבוצת משקיעים שכוללת את אפל וביין קפיטל ב-18 מיליארד דולר. לפי דיווח של רויטרס, טושיבה מסרה שהרבעון הבא ישקף בין היתר, מס של מיליארד דולר שתשלם על המכירה.

 

 

 

יתכן שמכירת החטיבה תתגלה כהחלטה שגויה; הצמיחה המתמדת בביקוש לשבבים יכל להחזיר אותה לפסים של צמיחה, אם בעלי המניות היו מגלים יותר סבלנות ומוכנים להמתין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x