$
אינטרנט

בקרוב בדפדפן כרום: חסימת לינקים שמעבירים אתכם לאתרי זבל

אתרי סטרימינג, תוכן ויראלי ואחרים נוטים להעביר גולשים לאתרים מפוקפקים באופן בלתי נשלט. ברוב המקרים יוצגו לגולש פרסומות, אך ישנו סיכון שייחשף לניסיונות פריצה. גוגל תחסל את התופעה עבור משתמשי כרום

רפאל קאהאן 12:1709.11.17

גוגל יוצאת לחסל את "מלכודות הממשק" באתרים: הגרסה הבאה של דפדפן כרום יחסום את השימוש ברכיבים מוסווים שמעבירים גולשים מאתר לאתר מבלי שרצו בכך. 

 

 

מלכודות הממשק למיניהן מהוות גם מטרד וגם איום אבטחה: למשל, בשירותי סטרימינג רבים יעלו דפי נחיתה ואתרי פרסום בכל פעם שתלחצו על כפתור ה-Play בנגן הווידאו; בחלק מהמקרים, מדובר בבאנרים נגועים שבנו פושעי סייבר, המופעלים כחלק ממבצע פישינג. הסוואת הלינקים בתוך כפתורים ולינקים תמימים מהווה סוג של הונאה, שמסרבלת את הגלישה.

 

דפדפן כרום דפדפן כרום צילום: TheNextWeb

 

 

הדפדפן יתחיל לשמש כחוצץ: מעבר לאתר ויקפיץ לגולש באנר בו יקבל מידע על הקישור אליו העמוד מנסה להעבירו. המשתמש יוכל לאשר את המעבר ידנית אם הוא תקף. המנגנון הזה יוטמע גם בגרסת המובייל של כרום, וגוגל צפויה להמשיך ולהרחיב את יכולות הדפדפן שלה בחסימת חלונות קופצים למיניהם בהמשך השנה.

 

 

 

הגרסה החדשה של כרום צפויה להיות זמינה החל מינואר הקרוב - ואתרי פרסומות מפוקפקים יאלצו למצוא שיטה אחרת כדי לחשוף את הגולש למפולת של חלונות שנפתחים בלי פיקוח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x