$
מכשירים ומדריכים

Pixelbook: מי יקנה את הסופר-כרומבוק של גוגל?

ענקית הטכנולוגיה חשפה לפטופ חדש, שמבחוץ נראה כמו מחשב עילית דק, קל ומרשים - וזכה לתו מחיר דומה לשל המקבוק פרו או ה-XPS 13 של Dell. ואולם, מבפנים הוא עדיין מחשב מוגבל, שנועד בעיקר לקדם את אחיו הזולים

ניצן סדן 19:5108.11.17
גוגל חשפה את הפיקסלבוק, לפטופ העילית האחרון שלה, לפני מספר ימים - ועתה החלו להופיע הסקירות הראשונות שלו ברשת. מדובר במחשב יוקרתי ועתיר יכולות שזכה לשבחים מצד כתבי טכנולוגיה רבים: הפיקסלבוק דק וקל במיוחד, בעל שיפורי ממשק ותצוגה - וגם סקסאפיל של מכשיר דגל.

 

 

זהו לפטופ היברידי עם מסך בגודל 12.3 אינץ' ברזולוציית 2,400 על 1,600 פיקסל, מעבד אינטל i7 מהדור הקודם, גוף שעשוי אלומיניום בשילוב זכוכית גורילה גלאס בעובי של ס"מ בלבד ומשקל של קילוגרם בודד. בנוסף, זכה בארבעה מיקרופונים וכפתור ייעודי לסייענית החכמה גוגל אסיסטנט.

 

הסופר-כרומבוק הזה עולה אלף דולר ונועד להתחרות ב-13 XPS של Dell, ב-X1 של לנובו, במקבוק פרו של אפל ובמחשבי עילית אחרים מבית HP, רייזר, טושיבה ואסוס. והוא נראה כל כך מגניב שכמעט שוכחים שהוא כרומבוק - מחשב שבפועל, לא מסוגל לעשות את רוב מה שמצופה מלפטופ במחיר הזה לעשות.

 

גוגל פיקסלבוק גוגל פיקסלבוק

 

 

כשנחשפה כרום OS, מערכת ההפעלה העננית שמניעה את הכרומבוקים, הוערך שתתקשה לקסום למשתמשים פשוט בגלל שהיא מבוססת על יישומי דפדפן ותלויה כך בחיבור קבוע לרשת. שש שנים אחר כך, התבדו התחזיות: מחשבי כרומבוק נפוצים מאוד במגזר החינוך, בשל מחירם הנמוך. הם החליפו, במידה מסוימת, את הנטבוקים - בהיותם מחשבים פשוטים שתפורים על דור האינטרנט.

 

ב-2013 הושק הכרומבוק פיקסל, לפטופ שמבחוץ נראה כמתחרה ראוי לכל מחשבי הדגל בשוק - בעוד מבפנים, הוא כרומבוק לכל דבר, כלומר לא מחשב עם דפדפן אלא דפדפן שיש לו מחשב. החברה לא חשפה נתוני מכירות שלו או של יורשיו, כנראה מסיבה טובה; המטרה שלו היתה לשפר את מיתוג הכרומבוקים, ולא להכניס לגוגל כסף.

 

 

לפטופ היברידי באלף דולר. במה הוא עולה על המתחרים? לפטופ היברידי באלף דולר. במה הוא עולה על המתחרים?

 

 

הפיקסלבוק נראה כדוגמן הבית החדש: הוא מביא לקטגוריחת הכרומבוקים סטייל מגניב, מסך משובח, זמן סוללה של אולטרה-בוק ועוד. אבל עדיין, אין ביכולתו להריץ תוכנות אמיתיות - רק שירותים מקוונים משרתי המפעילות או תוספים יעודיים בדפדפן. לפיכך, אין לו מה להציע לחובבי משחקים, לאנשי עסקים, לעורכי וידאו, לסטודנטים למדעי החיים ועוד.

 

 

 

נראה שהפיקסלבוק נועד להמשיך להוביל את הכרומבוקים כמדגים טכנולוגיות, מבלי שיהיה מסוגל לייצר בעצמו ערך למשתמש; באלף דולר אפשר לקנות לפטופים שכולם יתעלו עליו בפונקציונליות שלהם. מדיניות גוגל בתחום הסמארטפונים תופסת גם פה: אם בעבר קידמה את מכשירי הנקסוס הזולים והיעילים, עתה היא מקדמת את מכשירי הפיקסל היקרים (שבפועל, לא מתעלים על אף מתחרה מקביל). והפיקסלבוק החדש, כך נראה, אינו שונה מהפיקסל 2, למשל. רק שבעוד הסמארטפון לא מתעלה על המתחרים אך עומד איתם פחות או יותר, בקו אחד - הפיקסלבוק נחות ממתחריו ולכן על פני השטח, מהווה רכישה פחות משתלמת.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x