$
חדשות טכנולוגיה

פרשנות

דו"ח סנאפ: אכזבה כמעט בכל המדדים

מפעילת סנאפצ'ט פרסמה אמש דו"ח רבעוני שהציג הפסדים, כשלון בתחום החומרה ודעיכה בקצב צמיחת מספר המשתמשים. אוון שפיגל, מנכ"ל ומייסד החברה, סבור שעיצוב מחדש של האפליקציה ייתפס כבעייתי בטווח הקצר - אך ימשוך משתמשים בעתיד

עומר כביר 14:1108.11.17
אחרי הדו"חות הגרועים: סנאפ מתכננת עיצוב מאסיבי מחדש של אפליקציית המסרים הזמניים סנאפצ'ט. זאת, על רקע דיווחים על פרישה פתאומית של סגן הנשיא להנדסה ההנדסה והפסדי עתק שהסבו לחברה משקפי השמש המצלמים Spectacles.

 

 

אתמול פרסמה סנאפ את הדו"ח הרבעוני השלישי מאז הנפקתה. הוא פספס משמעותית את תחזיות האנליסטים ואכזב כמעט בכל המדדים, עם המשך ההאטה בגידול בהכנסות והפסדים שהעמיקו ב-256.7% לעומת הרבעון המקביל ב-2016 ועמדו על 443.16 מיליון דולר.

 

אוון שפיגל, מנכ"ל ומייסד סנאפ אוון שפיגל, מנכ"ל ומייסד סנאפ

 

 

אחד התחומים שבהם סיפקה סנאפ את האכזבה הגדולה ביותר הוא הגידול במספר המשתמשים הפעילים ביום, שלעומת הרבעון השני עלה ב-5 מיליון איש בלבד והגיע ל-178 מיליון איש, צמיחה של 2.9%. לשם השוואה, מספר המשתמשים הפעילים בפייסבוק גדל ברבעון האחרון ב-3.8% והגיע ל-1.37 מיליארד איש – תוספת של 43 מיליון איש.

 

כעת, בניסיון לעודד משתמשים חדשים להצטרף לאפליקציה, צפויה סנאפצ'ט לצאת למהלך של עיצוב מחדש. "אחד הדברים ששמענו לאורך השנים הוא שקשה להבין ולהשתמש בסנאפצ'ט", כתב מייסד ומנכ"ל סנאפ, אוון שפיגל, במכתב למשקיעים. "הצוות שלנו עבד כדי להגיב למשוב זה. כתוצאה, אנחנו כעת מעצבים מחדש את האפליקציה שלנו כדי להפוך אותה לקלה יותר לשימוש".

 

שפיגל הוסיף שיש סבירות גבוהה שהעיצוב מחדש ישבש את הפעילות העסקית של החברה בטווח הקצר: "אנחנו לא יודעים עדיין איך ההתנהגות של הקהילה שלנו תשתנה כשהיא תתחיל להשתמש באפליקציה המעודכנת. אנחנו מוכנים לקחת את הסיכון הזה בשביל הטבות ארוכות-טווח שאנחנו מאמינים שנזכה להן".

 

בשלב זה אין פרטים נוספים על העיצוב מחדש או על טיבו, אך לפי הדברים של שפיגל נראה שמדובר במהלך מהותי. לאור הקשיים של סנאפ מאז הנפקתה – כישלון Spectacles, ההאטה בגידול בהכנסות, התרחבות ההפסדים וקושי לפרוץ לקהלים חדשים – שינוי שכזה נראה כמחויב המציאות אם החברה רוצה להישאר רלוונטית. האם השינוי הזה יהיה מספיק? ללא פרטים נוספים קשה לדעת אך אם שפיגל מתכנן מהלך קיצוני ומהפכני, לא מן הנמנע שסנאפצ'ט תעלה על גל חיובי שיזניק אותה קדימה. מצד שני, באותה מידה יכולה החברה להתרסק ולהימחק.

 

 

הנתונים הרבעוניים העגומים לא היו הבשורה הקשה היחידה שסיפקה סנאפ אתמול. בין הנתונים הסנטדרטיים חשפה החברה שמשקפי השמש המצלמים שלה הסבו לה הפסדים של כמעט 40 מיליון דולר, "בעיקר בגין עודפי מלאי וביטולי הזמנות". העדכון מאשר דיווח מאוקטובר, לפיו החברה מתקשה למכור את מלאי המשקפיים שברשותה, ושמאות אלפי יחידות שלא נמכרו מוחזקות במחסנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x