$
הייטק והון סיכון

Yotpo גייסה 51 מיליון דולר בהובלת כללטק

החברה, שפיתחה פלטפורמה לשיווק ברשת שמבוסס על תוכן והמלצות גולשים, מתכננת לגייס עובדים רבים ולהכפיל את גודלה תוך שנה וחצי. בסבב השתתפו כל משקיעי החברה הקיימים, בצירוף קרן ורטקס

מאיר אורבך 15:5908.11.17

חברת הסטארט-אפ הישראלית יוטפו (Yotpo) גייסה 51 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה Claltech, זרוע ההשקעות הטכנולוגיות של Access Industries האמריקאית וכלל תעשיות בישראל.

 

 

סבב הגיוס כולל השתתפות מלאה של המשקיעים הנוכחיים - הקרנות רודיום, בלאמברג, מרקר, וינטג', בסמר ו-2B Angels. אליהם הצטרפה משקיעה חדשה, קרן ורטקס. דניאל שנער, מנכ"ל כללטק, יצטרף לדירקטוריון יוטפו. 

 

תומר תגרין ועומרי כהן, מייסדי החברה תומר תגרין ועומרי כהן, מייסדי החברה צילום: מור שני, סטודיו חמוצים

 

 

החברה נוסדה ב-2014 בידי תומר תגרין ועומרי כהן. היא פיתחה פלטפורמה לשיווק מותגים דרך חוות דעת גולשים, מתכננת לבצע שדרוג מאסיבי בכל הקשור לטכנולוגיות שלה. סבב הגיוס הנוכחי מעלה את סכום ההשקעה הכולל ביוטפו ל-101 מיליון דולר.

 

הפלטפורמה של יוטפו מאפשרת לבצע שיווק בהתבסס על "הוכחה חברתית" של מוצרים ושירותים, דרך ביקורות, תמונות, סרטונים ותוכן גולשים אחר. עסקים וחברות יכולים כך לשפר את המיתוג שלהם ולקלוט משתמשים חדשים. בנוסף, מאפשרת הפלטפורמה להפעיל תוכניות הטבות למיניהן עבור הגולשים. בין לקוחות החברה נמנים תאגידים כסטייפלס ואוורלאסט סטארט-אפים ועוד.

 

בשיחה עם "כלכליסט" סיפר תגרין, מנכ"ל ומייסד יוטפו: "אנחנו משחקים בתעשיה שנמצאת עכשיו בתנועה מתמדת וצמאה לשינויים. כאשר אמזון היא ששולטת בעולם המסחר המקוון, חברות צמאות לכלים כמו שלנו שמאפשרים לשווק את עצמן באמצעות תוכן גולשים. כיום אנחנו עדיין מתמקדים בתוכן ותמונה ובקרוב גם בווידאו. צמחנו ב-18 החודשים האחרונים פי 4 בהכנסות שלנו שעומדות על עשרות מיליוני דולרים ואנחנו עושים צעדים רבים בכדי להגיע לרווחיות.

 

 

לן בלווטניק, מייסד אקסס לן בלווטניק, מייסד אקסס צילום: בלומברג

 

 

"אנחנו אנשי טכנולוגיה ומאמינים שזו הדרך שלנו ליצור יתרון משמעותי בתחום שלנו. יש לנו בישראל מרכז פיתוח שמעסיק 170 עובדים ואני מקווה שנגיע בתוך 18 חודשים לכ-300 עובדים. זה מאוד לא פשוט לנוכח המאבק כאן על כח אדם אבל הצמיחה של כח האדם הטכנולוגי חשובה לנו מאוד". אמר.

 

"אנחנו עובדים עם Yotpo עוד מאז 2014", הוסיף שנער, מנכ"ל כללטק. "אנו רוחשים כבוד עצום למה שתומר, עומרי והצוות שלהם בנו – חברה עם תרבות מיוחדת ויכולות ביצוע יוצאות דופן. אנחנו שמחים מאוד שהייתה לנו הזדמנות להגדיל משמעותית את ההשקעה שלנו בחברה".

 

 

 

יוטפו, שמעסיקה כיום כ-270 עובדים, מתרחבת בימים אלה; לאחרונה שכרה את כל הבניין בו שוכנים משרדיה בת"א והיא צפויה להשקיע מיליוני שקלים בעיצוב המטה.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x