שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

וויימו חושפת: התחלנו להפעיל מונית אוטונומית באריזונה

מנכ"ל החברה סיפר על פיילוט שנערך בסביבות העיר פיניקס, במסגרתו מונית אוטונומית מסיעה מתנדבים בעצמה - ללא מפעיל אנושי מאחורי ההגה. בעתיד, צפוי הניסוי להתרחב ולהפוך לשירות מוניות מסחרי

עומר כביר 11:2908.11.17
פריצת דרך נוספת במהפכת הרכב האוטונומי: וויימו (Waymo) של אלפבית החלה לבחון מכוניות אוטונומיות מלאות ללא נהג בטיחות בכבישים רגילים - כך גילה מנכ"ל החברה, ג'ון קרפיק, בכנס Web Summit שנערך השבוע בליסבון.

 

 

מדובר, לטענת וויימו, בחברה הראשונה שבוחנות צי מכוניות אוטונומיות ללא נהג אנושי מאחורי ההגה בכבישים ציבוריים. לדברי קרפניק, הנסיעות מתבצעות מאז אמצע אוקטובר בכבישים באזור פיניקס שבאריזונה, ומתבססות על מיני-ואן מתוצרת קרייזלר.

 

 

 

 

 

בחודשים הקרובים משתתפי תוכנית הפיילוט של ווימו יוכלו להזמין נסיעות במכוניות אוטונומיות ללא נהג מאחורי ההגה. בהמשך, עתידה החברה להשיק שירות מסחרי של מוניות ללא נהג שיהיה פתוח לכל תושב פיניקס והסביבה. עם זאת, לפי דיווח של arstechnica ו-The Verge, המכוניות עדיין לא יהיה נטולות פיקוח אנושי לחלוטין ולפחות בשלב הראשון עובד וויימו ישב במושב האחורי של הרכב ויוכל ללחוץ על כפתור שמפסיק את נסיעתו במקרה הצורך.

 

 

מכונית וויימו מכונית וויימו צילום: Fleet Owner

 

 

בנוסף, המכוניות לא יוכלו לנסוע באופן חופשי לחלוטין ויהיו מוגבלות לאזור גיאוגרפי של כ-260 קמ"ר באזור פיניקס. עם זאת, ככל שהמכוניות יאספו יותר מידע ויבצעו יותר נסיעות החברה מתעדת להרחיב את האזור שהן מכסות.

 

 

 

"זה הרכב המתקדם ביותר שפיתחנו עד היום", אמר קרפיק. "כל דבר בו מעוצב ובנוי סביב אוטונומיה מלאה. השילוב של חיישנים עצמתיים נותן לרכב מבט של 360 מעלות על העולם. הלייזרים יכולים לראות עצמים בשלושה ממדים, במרחק של עד 300 מטרים. יש לנו גם לייזרים לטווח קצר. המכ"ם שלנו יכול לראות מתחת ומסביב לכלי רכב, ולנטר חפצים נעים שלרוב חבויים מהעין האנושית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x