$
אינטרנט

איך יתכן שגיימרים מעדיפים את ווינדוס 7 על ווינדוס 10?

לפי סקר של חנות המשחקים Steam, הגדולה מסוגה ברשת, גיימרים העדיפו את מערכת ההפעלה הישנה - שאף רשמה צמיחה בקרבם בשיעור של 22% בחודש האחרון. זאת, בשל נהירה של גיימרים מסין לשירות

רפאל קאהאן 14:0606.11.17

גיימרים מעדיפים את ווינדוס 7 בת השמונה, על פני ווינדוס 10 החדישה. כך, לפי נתונים שפרסם שירות הגיימינג המקוון Steam - חנות המשחקים הגדולה בעולם, סביבה קהילת שחקנים בת 125 מיליון איש.

 

 

הנתונים מתבססים על סקר של סטים, לפיו בחודש שעבר עקף מספר משתמשי ווינדוס 7 את של ווינדוס 10; עד ספטמבר, כ-50% מהמחשבים המתחברים לסטים הפעילו את ווינדוס 10, בעוד כעת המספר עומד על 28% בלבד. לעומת זאת, ווינדוס 7 קפצה לכמעט 65%, צמיחה של 22% מספטמבר. זאת, בעוד ביוני האחרון עמד המספר על 33% בלבד.

 

להערכת אתר Techspot, הסיבה לזינוק המפתיע הוא כניסה מסיבית של גיימרים מסין, שרכשו את משחק היריות מרובה המשתתפים PlayerUnknown’s Battlegrounds.

 

 

Playerunknown's Battlegrounds Playerunknown's Battlegrounds צילום: אתר Playerunknown's Battlegrounds

 

 

המשחק הוא להיט מכירות שצומח במהירות - ונתמך גם ע"י ווינדוס 7. הגיימרים הסינים מרבים להשתמש בגרסה זו, לאור מגבלות שונות של הממשלה הסינית על ווינדוס 10, שנובעות מהגדרות פרטיות המשתמשים שבמערכת ההפעלה. מיקרוסופט צפויה להיענות לדרישות הממשלה ולהשיק גרסה מיוחדת של ווינדוס 10 במדינה.

 

 

 

הסקר של סטים הציג עוד נתונים על קהילת הגיימינג העצומה שלו: מבין הגיימרים שמשתמשים במק, כמחציתם בחרו במחשב המק פרו; גרסת הלינוקס הפופולרית ביותר בקרב השחקנים היא אובונטו 16. רובם המכריע של המחשבים מריצים את ווינדוס, וכ-90% מהם נשענים על מעבדי אינטל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x