$
חדשות טכנולוגיה

גוגל על הכוונת: רוכשי הפיקסל 2 התקול תובעים את החברה

לאחר הבעיות במסכי מכשיר העילית, נודע שחלק מהמשתמשים קיבלו את הטלפון ללא מערכת הפעלה ושגוגל הגבילה את מהירות טעינת הסוללה ביודעין. לאור זאת, מתארגנת תביעה ייצוגית נגד החברה - רגע לפני שיא עונת השופינג

רפאל קאהאן 12:4405.11.17

גוגל נמצאת במצב מביך: הפיקסל 2 XL, מכשיר הדגל שלה וחלוץ נבחרת האנדרואיד, הושק עם באגים ותקלות - שעתה צפויות להוביל לתביעות. בשבועות האחרונים נודע כי מספר משתמשים קיבלו את המכשיר עם תצוגה עתירת טשטושים והפרעות המאפיינים מסך פגום.

 

 

עתה נודע כי משתמשים אחרים קיבלו את הפיקסל 2 שלהם ללא מערכת הפעלה - מה שהופך אותו לבלתי שמיש. גוגל מסרה לאתר cnet שהתקלה תוקנה והלקוחות קיבלו מכשירים חלופיים, אך לא ידוע בכמה משתמשים מדובר וכמה נפוצים היו הסמארטפונים חסרי מערכת ההפעלה. 

 

בתוך כך, נודע שהחברה מגבילה את יכולות הפיקסל 2 XL גם כשהוא פועל כשורה: חוקר עצמאי בדק וגילה שהמטען המקורי המסופק עם הטלפון מספק כשני שליש מהעוצמה הנדרשת לטעינה מהירה (10.5 ואט לעומת 18 ואט), מה שמצריך טעינה של יותר משעתיים כדי להגיע לסוללה מלאה.

 

הפרעות בתצוגת הפיקסל 2 XL הפרעות בתצוגת הפיקסל 2 XL צילום: Android Central

 

 

אם היה מופעל המטען במלוא העוצמה, היתה נטענת הסוללה תוך קרוב לשעה וחצי. לא ברור למה גוגל בחרה לסרס את היכולת הזו, אך על פי ההערכות מדובר ברצון להאריך את חיי הסוללה, בעיקר לאחר הבעיות בהן נתקלו משתמשי הנקסוס 6P, שגילו שעוצמת הסוללה נפגעת משמעותית לאחר כחצי שנה של שימוש.

 

גוגל, מצידה, לא החליפה את המכשירים עבור כל הרוכשים, בטענה שחלק מהתקלות האמורות אינן מצדיקות קבלת טלפון חדש אלא רק תיקון של המכשיר שנקנה. לעומת זאת, החברה הסכימה להאריך את זמן האחריות על מכשירי הפיקסל לשנתיים, במקום שנה בודדת.

 

תזמון בעייתי במיוחד

 

לאור כל זאת, הודיע משרד עו"ד בשם Girard Gibbs, שאסף לו מספר מתלוננים, שיגיש בקשה להפוך את תביעתם לייצוגית. זהו אותו משרד שהגיש תביעה בנוגע לתקלת הסוללה בנקסוס 6P. בגיררד גיבס טוענים שתנאי האחריות שמספקת גוגל מאפשרים פרשנות נרחבת למדי ואף מספקים לחברה אפשרות להתחמק מלעמוד מאחורי תנאיה בעתיד.

 

 

 

הבעיות שדווחו מעמידות את גוגל במקום בעייתי, ראשית בגלל העיתוי - בדיוק כשמתחילה מכירת האייפון X ורגע לפנ עונת החגים, בה מתבצעות רוב הרכישות של סמארטפוני פרימיום. התקלות במכשירי גוגל מטילות רפש גם ב-LG, יצרנית מסכי הפיקסל; גם ל-V30, פאבלט הדגל שלה, יש תקלות תצוגה דומות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x