$
סייבר

בבריטניה חושדים שרוסיה התערבה בבחירות ובהצבעת הברקזיט

מחוקקים בריטים דורשים מטוויטר רשימת חשבונות הקשורים לממשלת רוסיה שפועלים תחת גוף הנקרא 'סוכנות המחקר באינטרנט': "כל התערבות של שחקנים זרים בתהליך הדמוקרטי של בריטניה היא בבירור עניין רציני"

יואב סטולר 13:1704.11.17

סוגיית ההתערבות של גורמים רוסיים בבחירות חרגה מגבולות ארצות הברית ועלתה בשנתיים האחרונות שוב ושוב תוך הערכות שאלו השפיעו בצורה זו אחרת ביותר מ-20 מערכות בחירות שונות ברחבי העולם. דרכי הפעולה המיוחסים לקרמלין הן קידום אגרסיבי בדוי דרך הרשתות החברתיות, וסייבר. עתה, החששות המעסיקים מדי יום את התקשורת והממשל האמריקאי מהדהדים אל מעבר על מעבר לאוקינוס האטלנטי ומגיעים ללונדון, שם בוחנים את מעורבות מוסקבה בבחירות הכלליות האחרונות ובמשאל העם על היציאה מהאיחוד האירופי.

 

 

מחוקקים בריטים פנו אמש לטוויטר בדרישה שזו תספק רשימה של חשבונות הקשורים לחוות פעילות הרשת השייכות לממשלת רוסיה. אותם חשבונות המכונים בשל פעילותם האינטנסיבית והמכוונת "טרולים" פועלים תחת מדיניות הקרמלין במסגרת גוף הידוע בשם סוכנות המחקר באינטרנט.

 

 

טוויטר. האם רוסיה השפיעה על תוצאות משאל העם על הברקזיט? טוויטר. האם רוסיה השפיעה על תוצאות משאל העם על הברקזיט? צילום: LEX VAN LIESHOUT

 

 

יושב ראש הוועדה הדיגיטלית, התרבותית, התקשורתית והספורטיבית הבריטית, דמיאן קולינס, אמר כי חלק מהחשבונות, שהיו במוקד הדיונים בקונגרס האמריקאי השבוע, פרסמו תוכן הקשור גם לפוליטיקה בממלכה המאוחדת שידעה תקופה סוערת מבחינה פוליטית. "כל התערבות של שחקנים זרים בתהליך הדמוקרטי של בריטניה היא בבירור עניין רציני", כתב קולינס במכתב למנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי. יושב הראש ביקש מהרשת החברתית לספק את המידע עוד לפני סוף החודש.

 

כבר בעבר ביקש קולינס, המזוהה עם המאבק בחדשות כוזבות, מטוויטר לספק מידע על חשבונות אוטומטיים שפעלו במהלך תקופת משאל העם על סוגיית ה"ברקזיט" בשנת 2016. אולם, השבוע הייתה זו כבר ועדת הבחירות של בריטניה אשר אישרה שהיא מקיימת דיונים עם פייסבוק וטוויטר ובוחנת את הפרסומים הפוליטיים במהלך אותה הצבעה גורלית על היציאה מגופי האיחוד ובבחירות לדאונינג 10 מוקדם יותר השנה שבהן זכתה ראשת הממשלה המכהנת תרזה מיי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x