$
אינטרנט

חדש: בינה מלאכותית שיודעת למלא Captcha כמו בן אנוש

שיטת האבטחה קאפצ'ה נפוצה מאוד ומשמשת לאימות זהותם של משתמשים כבני אדם ולא בוטים; חברה מארה"ב, בה השקיעו ג'ף בזוס ומארק צוקרברג, פיתחה AI שיודעת לחשוב כאדם ולענות על הקפאצ'ה

רפאל קאהאן 15:2902.11.17
ויקריוס (Vicarious), סטארט-אפ אמריקאי מקליפורניה, פיתח מערכת מבוססת בינה מלאכותית שיודעת לפענח ולעקוף הגנות קאפצ'ה (Captcha).

 

 

על פי מחקר שלה שפורסם בכתב העת נייצ'ר, חוקרים מוויקריוס פיתחו אלגוריתם שיודע לחקות את פעילות המוח האנושי ולמלא קאפצ'ה בעצמו, תוך זיהוי אותיות, מספרים, צורות ואת משמעותן בהקשר הרלוונטי.

 

מעכשיו, גם בוטים יכולים מעכשיו, גם בוטים יכולים

 

 

החברה, בה השקיעו ג'ף בזוס ומארק צוקרברג, טוענת שהבינה המלאכותית שלה מסוגלת לזהות את האותיות והמספרים גם בתוך תמונה מאוד מעוותת - דבר שגם בני אנוש מתקשים בו לפעמים.

 

אבטחת הקאפצ'ה תוכננה כמנגנון לזיהוי משתמשים אנושיים. הוא משמש למנוע כניסה וניצול לרעה של שירותים מקוונים בידי בוטים או תוכנות אוטומטיות - מעין מבחן טיורינג פשטני. השיטה נכנסה לשימוש עוד בעשור הקודם והוגדרה ככמעט בלתי אפשרית לחדירה בידי בוטים.

 

המערכת של ויקריוס היא רשת נוירונים מלאכותית בשם RCN, שמסוגלת גם ללמוד את הליך הניתוח הנדרש לפתירת קאפצ'ה וגם לאמן את עצמה בביצוע המשימה, מה שמאפשר פיתוח מהיר משמעותית משל רשתות נוירוניות מקבילות.

 

 

התוצאה של המחקר היא כנראה תחילת הקץ עבור מבחני הקאפצ'ה למיניהם. ברוב המקומות כבר עברו לשימוש באימות דו שלבי, והרעיון שיש מחשב שיכול לעקוף את הקאפצ'ה הופך את הטכנולוגיה הזו לנחותה ומיותרת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x