חדשות טכנולוגיה

פרשנות

דו"ח סמסונג: עוף החול מקוריאה

בשנה שעברה, צפו פרשנים שסמסונג תתקשה להתאושש ממחדל מכשיר הנוט 7 שהתלקח ספונטנית; עתה מוכיחה החברה שהיא יודעת לשרוד ממכות חזקות, לחזור למשחק - ואף לצמוח במהירות מפתיעה

עומר כביר 18:2604.11.17

לפני כשנה סמסונג היתה במצב מחפיר: פאבלט הפרימיום גלקסי נוט 7 התלקח והתפוצץ בידי הלקוחות, והחברה צללה למשבר תדמיתי קשה שבשיאו נאלצה להפסיק לייצר את המכשיר ולבצע ריקול.

 

 

ענקית האלקטרוניקה הדרום קוריאנית ספגה מכה קשה בקרב על שוק הסמארטפונים, שחלק מהפרשנים חזו שתתקשה להתאושש ממנה. אפל ודגמי אייפון 7 הרוויחו מהמחסור במתחרה חזק ורשמו מכירות טובות מהצפוי.

 

מכשיר הנוט 7 הנפיץ. מי זוכר אותו בכלל? מכשיר הנוט 7 הנפיץ. מי זוכר אותו בכלל? צילום: Jonathan Strobe

 

 

אבל ההערכות על מפלה התבדו; כבר באפריל, עם השקת גלקסי S8, סמסונג הוכיחה שהמשבר לא מרתיע משתמשים: מכשיר הדגל החדש זכה לביקורות מהללות ולהצלחה במכירות.

 

השקת הנוט 8, שזכה לביקורות חיוביות באוגוסט האחרון, הוכיחה סופית שלציבור יש זיכרון קצר. הדו"ח הרבעוני שפרסמה השבוע סמסונג מסכם את שנת ההתאוששות שעברה, עם עלייה של 30% בהכנסות וזינוק של 146% ברווח הנקי בהשוואה לרבעון המקביל. הכנסות חטיבת המובייל עלו ב-23%, אך את עיקר הצמיחה רשמה חטיבת הרכיבים, שהכנסותיה זינקו ב-38% והפכו אותה לגדולה מבחינת הכנסות.

 

את התודה חייבת סמסונג ליריבתה הגדולה אפל: הענקית הקוריאנית מייצרת רבים מהרכיבים באייפון X החדש וגורפת יותר מ-10% ממכירות המכשירים. בשנה הבאה, לאחר שתייצר גם את מעבדי האייפון, חלקה בהכנסות המכשירים רק יגדל.  

 

עבור אפל כל מכשיר שסמסונג מוכרת מהווה אובדן הכנסות. אך סמסונג מיצבה עצמה כך שלא משנה מה קורה בתחרות מול אפל, היא עדיין מרוויחה. התוצאה היא חברה שגם במקרה של תקלה קטסטרופלית, כמו זו שחוותה אשתקד, היא עדיין מסוגלת להתאושש ולגדול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x