$
חדשות טכנולוגיה

עוד קורבן למובייל: ניקון סוגרת את מפעל המצלמות הקומפקטיות

החברה הודיעה ש-2,200 עובדי המפעל שלה בסין יפוטרו ויפוצו ביד רחבה; המפעל נסגר בשל שילוב בין צמיחה בעלויות הייצור וירידה דרסטית במכירות מצלמות ניקון הבסיסיות

יואב סטולר 17:5301.11.17
כפי שהמצלמה הדיגיטלית המיטה מכה אנושה על יצרניות מצלמות הפילם, עתה הגיע תורן של המצלמות הדיגיטליות: יצרנית המצלמות היפנית ניקון, מהגדולות ביותר בעולם בתחום, הודיעה שתסגור את מרכז הייצור שהיא מפעילה בווקסי שבסין. זאת, בשל ירידה דרסטית במכירות הדגם הקומפקטי שמיוצר בו.

 

 

המפעל הסיני של ניקון העסיק 2,200 עובדים שהיו אמונים מאז 2002 על קו המצלמות "ניקון 1" שכלל שני דגמים בתצורה ללא מראות, עם עדשות מתחלפות. המצלמות מהסדרה המיוצרת בווקסי שמרו על מבנה ומאפיינים של מצלמות קומפקטיות, שהיו נפוצות מאוד בתחילת העשור הקודם. למשל, דגם ניקון 1 הבסיסית, בעל חיישן בן 10.1 מגה-פיקסל.

 

מצלמות ניקון 1 מצלמות ניקון 1 צילום: extremetech

 

 

בכך, מצטרף מוצר נוסף לרשימה הארוכה של מכשירים אלקטרוניים וגאדג'טים ששאב שוק המובייל לתוכו, מוצרים שנראו חדישים ביותר עד לפני כמה שנים וכיום מעוררים נוסטלגיה - ביניהם נגן ה-MP3, מחשב כף היד ואחרים.

 

הפסקת הייצור בסין הינה חלק ממה שמכנה ניקון "שינוי מבני עולמי"; החברה תשלם פיצוי של 61.8 מיליון דולר במדינה והבטיחה שעובדיה בסין יפוצו בצורה משמעותית בהרבה מהמינימום המחויב בחוק הסיני.

 

"אנחנו נזיז חלק מפסי הייצור למקומות אחרים, תאילנד היא אחת מהיעדים האופציונליים", אמרה דוברת ניקון, לואן שיאופיי. "אבל אף מרכז אחר לא ייצר את אותם דגמי מצלמות כפי שנהגנו לעשות בווקסי". הצרכנים הסינים נטשו את המצלמות וגרמו לצניחה בהכנסות מהמפעל היחיד שמחזיקה ניקון במדינה, כתבה ניקון בהצרה.

 

 

יצרנית המצלמות אינה היחידה מבין חברות הטכנולוגיה אשר מחפשת לעזוב את סין לטובת יעדים אחרים בעולם. נטישה זו מגיעה בעקבות הצמיחה הכלכלית בסין שהעלתה את עלויות כוח האדם המקומי. אפל, למשל, מנהלת מגעים עם הממשלה ההודית במטרה לפתוח מערך ייצור במדינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x