מכשירים

רוצים אייפון X? חכו שתגלו כמה עולה לתקן אותו

סמארטפון העילית החדש של אפל אזל מהמלאי בעשר הדקות הראשונות לתחילת מכירתו, למרות היותו יקר במיוחד. עתה מתגלה שתיקון שלו צפוי לעלות כמעט פי שניים מתיקון האייפון 8 לדגמיו

רפאל קאהאן 12:3429.10.17

האייפון X הפך באופן רשמי לסמארטפון הנחשק ביותר של אפל בשנים האחרונות: המלאי הראשוני שלו אזל תוך 10 דקות מפתיחת המכירה ביום ו' האחרון. זאת, על אף שמדובר בטלפון היקר ביותר של החברה, שמחירו מתחיל באלף דולר. בהתאם, גם תקלה בו תגרור עלויות לא שגרתיות: מחיר התיקון הינו כפול משל אייפון סטנדרטי.

 

 

אפל הודיעה שמכשירים שאינם מכוסים במסגרת חבילת האחריות +Apple Care יידרשו לשלם כ-280 דולר להחלפת מסך. נזק למערכות הפנימיות יצריך תשלום שיכול להגיע ל-550 דולר, תלוי בתקלה.

 

הכי יקר - גם לתיקון. אייפון X הכי יקר - גם לתיקון. אייפון X

 

 

לשם השוואה, החלפת מסך באייפון 8 פלוס עולה כ-280 דולר והחלפת רכיבים פנימיים תגיע עד 400 דולר. באייפון 8 המחירים עומדים על 150 דולר למסך ו-350 דולר לחומרה פנימית. לקוחות שיירכשו את חבילת האחריות של אפל (שעולה 200 דולר), יצטרכו לשלם רק 30 דולר להחלפת מסך וכ-100 דולר לתיקון רכיבים פנימיים.

 

אלו הם המחירים הרשמיים בארצות הברית - בעוד בישראל צפוי המחיר להיות גבוה משמעותית, בהתאם למחירי המכשירים עצמם שנוטים להיות גבוהים בכ-15% עד 30% ביחס למחירים במדינות אחרות בעולם.

 

 

האייפון X מגלם שינוי עיצובי מהותי שביצעה אפל בליין הסמארטפונים הפופולרי שלה: מסך כמעט נטול מסגרת, לצד שימוש במצלמות לזיהוי פנים בתור כלי עיקרי לאימות זהות המשתמש ופתיחת נעילת הטלפון. בינתיים, ההימור של אפל על האייפון X נראה כהימור נכון: על אף שלטלפון יש מאפיינים שאפשר למצוא גם במתחרים אנדרואידיים זולים בהרבה, הקהל מגלה עניין ער בו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x