$
מכשירים ומדריכים

פורצי הדרך

המדענים של הפנטגון מציגים: מכשיר שיהפוך אתכם לחכמים יותר

חוקרי סוכנות DRAPA פיתחו מערכת שמשפרת את יכולת קליטת המידע בשיעור של 40%, מה שיכול להאיץ למידה. הטכנולוגיה לא מצריכה ניתוחים והשתלות ולהערכת החוקרים, תגיע לשוק תוך 5 עד 10 שנים

שירות כלכליסט 22:2928.10.17
האם טכנולוגיה יכולה להפוך אדם לחכם יותר? עקרונית, התשובה חיובית: למשל, האינטרנט והכלים דרכם היא נצרכת מסייעת בהשכלה, הפצה ועיבוד מידע. אבל האם אפשר להמציא מכשיר שפשוט יהפוך אותנו לחכמים?

 

 

סוכנות DARPA, שאחראית על פרויקטים מיוחדים עבור משרד ההגנה האמריקאי, מנסה להמציא מכשיר כזה כבר שנים. ולפי דיווחים עדכניים - לאחרונה היא הצליחה.

 

צוות מחקר בסוכנות פיתח ביחד עם חוקרים מאוניברסיטת מונטריאול מערכת שמסוגלת לשפר את יכולות הלמידה של המשתמש. לטענת החוקרים, באמצעות רשת חיישנים ואלקטרודות שמניחים על הראש, אפשר לשדרג את הזיכרון, את יכולת הקליטה ואת פעולת המוח.

 

המערכת של DARPA המערכת של DARPA צילום: Next Big Future

 

 

המערכת מגבירה את הגירוי העצבי באזור ספציפי במוח על ידי העברת מתח חשמלי מבחוץ, כך שאין צורך בניתוחים והשתלות.

 

ד"ר פראווין פילי, מוביל המחקר, הסביר: "בניסוי זה, ביצענו גירוי של האונה המצחית, האזור ששולט על פעולות רצוניות כקבלת החלטות, שליטה קוגניטיבית ושליפת זיכרונות בהקשר נדרש. האונה מחוברת כמעט לכל האונות האחרות במוח, וגירוי שלה מייצר השפעה נרחבת".

 

 

 

הניסוי מצביע על אפיק פיתוח מעניין, אך הוא כשלעצמו עדיין לא מוכיח באופן חד משמעי שהטכנולוגיה ישימה בבני אדם; הניסוי נבחן על קופים, והוכיח שניתן להאיץ את תהליך הלמידה שלהם ב-40%; המוח הקופי הינו פחות מורכב מהאנושי ולפיכך פחות רגיש להשפעות כסוגיות פסיכולוגיות אינדיווידואליות או אלמנטים כמו מוטיבציה ומצב רוח כללי. ד"ר פילי, לעומת זאת, אופטימי: לדבריו, הטכנולוגיה הזו צפויה להפוך לנפוצה תוך חמש עד עשר שנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x