$
חדשות טכנולוגיה

אמזון תאפשר למפתחים חיצוניים לעשות כסף מאלקסה

החברה השיקה תוכנית במסגרתה ניתן יהיה למכור תכונות לפלטפורמת ההפעלה הקולית, במודל מנוי. למשל, משחק טריוויה יעלה 1.99 דולר לחודש - אך עדיין לא ידוע איזה נתח מההכנסות תיקח אמזון לעצמה

עומר כביר 10:4526.10.17
מפתחי אפליקציות קוליות לאלקסה, העוזרת החכמה של אמזון, יוכלו לשלב מודל של מנויים בתשלום לתכונות פרימיום - כך הודיעה אתמול ענקית הסחר המקוון.

 

 

מפתחי האפליקציות הקוליות, שמכונות Skills, כבר יכלו לייצר הכנסות מהעבודה עם אלקסה והרמקולים החכמים של אמזון, באמצעות תוכנית תמלוגים שהפעילה החברה וששילמה במזומן למפתחים של סקילס שזוכים לפופולריות ולהצלחה משמעותית בקרב משתמשים. ואולם, המפתחים היו תלויים בחסדיה של החברה והתשלום התבצע לפי מודל לא שקוף.

 

 

רמקול אקו מבוסס אלקסה רמקול אקו מבוסס אלקסה צילום: Amazon

 

 

עתה, מציגה אמזון כלים שיאפשרו למפתחי הסקילס השונים לצרף יכולות פרימיום ולגבות תשלום על השימוש בהן – מודל שיעודד חדשנות ויצירתיות גדולים יותר וצפוי להגביר את העניין של המפתחים בפלטפורמה.

 

הסקיל הראשון שמשלב את המודל הוא משחק הטריוויה Jepordy. תמורת תשלום חודשי של 1.99 דולר יוכלו משתמשים לקבל שישה רמזים נוספים מדי יום לשאלות שעליהן הם מתקשים לענות. מדובר בתוספת לחוויית השימוש הנוכחית, כך שכל היכולות שעד עתה היו בחינם יישארו בחינם. לעת עתה מדובר במעין פיילוט ומודל התשלום עוד לא זמין לכל המפתחים שעובדים עם אלקסה.

 

אפיק הכנסה נוסף

 

לא פחות משמדובר בכלי שנועד להעשיר את יכולות המפתחים מדובר גם באמצעי לגייס מנויי פריים חדשים, שכן לפחות בחלק מהמקרים אלו לא יידרשו לשלם על מנת לזכות ביכולות הפרימיום החדשות. במקרה של Jepordy, מנויי פריים יכולים לקבל את הרמזים ללא תוספת תשלום, ואולם לדברי אמזון אין הכרח שכך יהיה בכל המקרים.

 

אמזון לא הודיעה איך יחולק התשלום בינה לבין המפתחים. המודל המקובל כיום במרבית חנויות האפליקציות הוא עמלה של 30% למפעילת החנות, כאשר באפסטור של אפל במקרה של מנוי חודשי מתחדש בשנה השנייה של המנוי יורדת העמלה של אפל ל-15%. לא ברור גם האם מפתחים יקבלו תשלום במקרה שבו מנוי פריים עושה שימוש ביכולת פרימיום מבלי לשלם עליה.

 

 

 

"מודל המנויים בתשלום באלקסה יספק ללקוחות חוויות חדשות, איכותיות ומהנות ויאפשר למפתחים להרווויח כסף בדרכים נוספות", נמסר מאמזון לאתר TechCrunch. "אנחנו עובדים כדי למצוא את המודל הטוב ביותר למפתחים". החברה הוסיפה שבקרוב היא תודיע למפתחי אפליקציות מתי היכולות החדשות יהיו זמינו בצורה רחבה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x