שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

פרשנות

כשאמזון שודדת עריסות

כלי הקניות החדש של אמזון לילדים ילמד אותם שאין חשיבות לכסף - ולהפוך אותם ללקוחות נאמנים כבר מגיל צעיר מאוד

יואב סטולר 11:3019.10.17

"באמזון קוראים לזה כלי הקצבה אבל בואו נהיה כנים, זה כלי המיועד לגרום לבני הנוער לבזבז יותר כסף", הגדירה מחברת הספר "הפוך את ילדך לגאון פיננסי" בת' קובלינר את שירות הקניות החדש של החברה לבני 17–13.

 

 

השירות מאפשר לצעירים לפתוח חשבון אצל ענקית הקמעונאות המקוונת שיקושר לחשבון של הוריהם, ובכך לבצע רכישות בצורה כמעט עצמאית באמצעות פרטי האשראי של אבא ואמא. המטרה של אמזון היא להרחיב את פעילות הקניות ברשת של בני דור ה-Z בארצות הברית ולהרגיל אותם להשתמש בשירותיה כבר מגיל צעיר. גם תזמון השקת השירות החדש אינו מקרי, ונעשה לקראת תחילת המבצעים והקניות לקראת עונת החגים שחלה בארה"ב בדצמבר.

 

 

 

אמזון משווקת את השירות החדש להורים ככלי שבחלקו נועד לעזור בחינוך הפיננסי של ילדיהם, באמצעות אפשרויות להגבלת סכומי הרכישה, התראות מיידיות בעת ביצוע קנייה וצורך באישור ההורים כדי להוציאה אל הפועל. אך קשה שלא לחשוב על ההשלכות ארוכות הטווח של הרגלת בני נוער להליכי תשלום כל כך מופשטים של רכישה בקליק אחד. "השירות החדש מאפשר ללחוץ על כפתור ולקבל מה שאתה רוצה",הזהירה קובלינר, והוסיפה שלממד הפיזי של הכסף יש השפעה גדולה על האופן שבו אדם תופס את התנהלותו הכספית.

 

 

 

בעבר נתפס כרטיס האשראי כאויב המושבע של התנהלות כספית מחושבת, אך תהליכי התשלום הנוחים והיעילים של הקניות המקוונות פישטו את תהליך הרכישה עד שהיא נראית כמעט כקסם. אמזון היתה מהמובילות הגדולות של הליך זה, הודות לפטנט שלה (שפקע בחודש שעבר) שאפשר ביצוע רכישה בלחיצה אחת בלבד וזכה לכינוי הקולע 1-Click. הודות לזכירת פרטי התשלום וכתובת המשלוח שהמשתמש כבר סיפק לאמזון בעבר, כל שנותר לו הוא ללחוץ על הכפתור ולבצע את הרכישה. כל זאת במטרה לחסוך למשתמש את השניות היקרות הנדרשות למילוי פרטי התשלום, שבהן הוא עלול חלילה להתחרט ולחזור בו מהרכישה.

 

אמזון כבר חדרה עמוק לבתי הלקוחות בעזרת כפתורי Dash לקניות חוזרות והרמקולים החכמים שלה. אם היא תצליח לחנך את הצרכנים העתידיים בגיל צעיר כל כך, עוד נמצא את עצמנו עם צרכנים שלא מבינים למה כסף לא גדל על עצים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x