$
אפליקציות

לא נוח, אבל מבוצר: ג'ימייל מקבל אבטחה מוגברת נגד האקרים

גוגל השיקה שירות חדש שמאפשר להוסיף למייל שלה רכיב אבטחה פיזי שמקשה מאוד על פריצה. השירות מסרבל את השימוש בכלים השונים של גוגל, אך ישדרג משמעותית את האבטחה עבור מי שחושש מגניבות מידע

יואב סטולר 16:4718.10.17
גוגל פיתחה מערכת אבטחה משודרגת עבור משתמשים המצויים בסיכון גבוה להתקפות מקוונות. השירות יתמקד בהגנה מפני התחזות, שיתוף בשוגג של פרטים מזהים וניסיון פריצה לחשבונות. הפיתוח החל בתחילת השנה, בעקבות שורת פריצות מתוקשרות - ביניהן החדירה לג'ימייל של ג'ון פודסטה, מנהל הקמפיין של הילרי קלינטון.

 

 

מערכת האבטחה בשירות החדש שתציע גוגל במסגרת חשבונות גוגל תשתמש בהתקני USB עבור מחשבים ובהתקנים מבוססי בלוטות' עבור סמארטפונים. התקנים אלה יהיו מפתחות הכרחיים לאימות זהות המשתמש ובלעדיהם לא תתאפשר גישה לחשבון.

 

מאובטח יותר מתמיד. ג'ימייל מאובטח יותר מתמיד. ג'ימייל

 

 

לטענת גוגל, השימוש באמצעים פיזיים לצד הסיסמאות הקיימות הוא הרמה הגבוהה ביותר של אימות זהות דו-שלבי; החברה בנתה פלטפורמת הצפנה שנשענת על מפתחות שקיימים רק בהתקן החיצוני עצמו, מה שמקשה על פריצה מרחוק.

 

 

 

משתמש ששכח את הסיסמה שלו, יוכל לשחזר אותה באמצעות סדרת אמצעי אבטחה בדמות שאלות ובדיקות שאמורות להיות מקיפות בהרבה מהמצוי כיום. החברה מודעת לכך שהאבטחה המוגברת מסרבלת את השימוש, מחייבת שימוש קבוע בדפדפן כרום וגם מקשה על סנכרון עם אפליקציות של אפל. ואולם, מי שרואה עצמו כמטרה רגישה למתקפות רשת צפוי למצוא את השירות שימושי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x