$
אפליקציות

חדש בווטסאפ: חברים יוכלו לעקוב אחריכם על מפה בזמן אמת

התכונה החדשה תאפשר להורים לדעת היכן נמצאים ילדיהם ולנטר את תנועתם ולחברים לקבוע נקודת מפגש ולראות מי בדרך. המשתמש יוכל לבחור אם להרשות מעקב במשך 15 דקות עד 8 שעות, באופן מוצפן ומאובטח

רפאל קאהאן 11:5418.10.17

ווטסאפ מפעילה תכונה חדשה: שיתוף המיקום של משתמשים באופן מתעדכן על גבי מפה בזמן אמת. לצד היכולת לשלוח מיקום למישהו בצ'ט, ניתן יהיה לאפשר לו לראות בדיוק היכן אתם נמצאים, לזמן קצוב מראש: רבע שעה, שעה או שמונה שעות.

 

 

על פי דיווח של NDTV, התכונה הייתה בבדיקה במשך מספר חודשים ועתה תופץ בהדרגה לכל המשתמשים, עדיין לא ידוע מתי תגיע לישראל. המטרה: לאפשר להורים לדעת היכן נמצאים ילדיהם ולחברים להיפגש במיקום רנדומלי, תוך שהם יודעים מתי יגיעו.

 

 

שירות הניטור של ווטסאפ שירות הניטור של ווטסאפ

 

 

ניתן לשתף את המיקום הדינמי במהלך צ'ט אחד-על-אחד, אך גם בקבוצה. השיתוף מתבצע בהקשה על אייקון הסיכה באנדרואיד או ה-+ באייפון, בחירת שיתוף מיקום ובחירת משך זמן השיתוף. ניתן גם להוסיף הערה. זמן השיתוף נבחר על בסיס בדיקה שביצעה ווטסאפ ושנמצאו כפופולריים ביותר בקרב המשתמשים בהתאם לתסריטים השונים שנבדקו. עם זאת, ניתן עדיין לבחור שיתוף מיקום חד פעמי כמו בעבר.

 

ניתן להפסיק את השיתוף בכל עת וניתן אף למנוע אותו בהגדרות הפרטיות של האפליקציה. ניתן גם לקבל את היסטוריית השיתוף. השיתופים יופיעו בצ'ט כתמונה ממוזערת שניתן להקיש עליה. במפה שמופיעה יוצגו המיקומים של כל אלה ששיתפו את מיקומם איתכם. המיקומים אינם מדוייקים ברמת הסנטימטר, אלא רמת הדיוק נעה בין 20 ל-50 מטר. אייקון (i) קטן ליד כל סימון מיקום של משתף יאפשר לכם להקפיץ את חלון השיחה ולהתחיל לשלוח לו הודעות.

 

 

 

בקבוצות, שיתוף המיקום יופיע בחלון המידע של הקבוצה מה שחוסך מכם את הצורך לגלול ולחפש את שיתוף המיקום. תכונה שימושית בעיקר בקבוצות עם מספר משתתפים רב. התכונה הזו לא ייחודית לווטסאפ; היא קיימת גם במסנג'ר של פייסבוק, iMessage של אפל ואפילו בטלגרם, אפליקציית הצ'ט המאובטחת. גם גוגל מפות צפויה לספק תכונה דומה בשנה הקרובה, אם כי היא לא מאפשרת ליצור צ'ט עם המשתף.

 

שומרים על הפרטיות, גם בניטור רציף

 

ווטסאפ הודיעה שהיא לא תאפשר שיתוף מיקום באופן קבוע; זפיר קאהן, מנהל המוצר שאחראי על הפרויקט, הוסיף שהחברה פתוחה להצעות המשתמשים כך שהיא לא פוסלת את העניין על הסף. החברה מציינת שהיא ביצעה את כל ההתאמות הנדרשות על מנת לצמצם פגיעה משמעותית בזמן הסוללה. ואולם, חשוב לזכור ששירותי מיקום מתעדכנים מצריכים הרבה אנרגיה.

 

התכונה החדשה מעלה מספר תהיות בדבר ניצול שלה לרעה; ווטסאפ נחשבת כחברה ששומרת על פרטיות המשתמשים (בניגוד לפייסבוק, ששולטת בה). עם זאת אין להוציא מן הכלל שכל אפליקציה או מכשיר ניתנים לפריצה. כך שיש שאם אתם חרדים לפרטיותכם - זו אולי לא התכונה הכי טובה להשתמש בה באופן קבוע או בכלל.

 

 

 

כבר כיום ישנן מאות אם לא אלפי אפליקציות שמאפשרות מעקב. השילוב של התכונה בווטסאפ עשויה לגרום ללא מעט מהן לנזק מסחרי לא קטן מפני שרובן מעניקות את השירות בתשלום. יש גם את העניין של זיוף המיקום כך שיישלח מיקום אחר מזה שנמצאים בו באופן יזום, אך לא ברור עד כמה הדבר אפשרי בתכונה הזו. ווטסאפ מבטיחה שכמו בצ'ט, גם המיקום מוצפן מקצה לקצה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x