$
אינטרנט

מחפשים עבודה בפיד: כך ייראה "הלינקדאין של פייסבוק"

הרשת החברתית החלה לבחון שירות לפרסום קורות חיים בתצורה מקצועית, בדומה לכלי הזמין בלינקדאין. המטרה: לשוות לפייסבוק תדמית של פלטפורמה עסקית ולמשוך מגייסים ומחפשי עבודה

רפאל קאהאן 16:0917.10.17

פייסבוק מעוניינת להיכנס לטריטוריה של לינקדאין. על פי דיווח של ביזנס אינסיידר וכפי שפורסם בעבר ב"כלכליסט", החברה עובדת על שירות שיאפשר להציג את קורות החיים של מועמדים לעבודה. פרטים ראשונים על השירות החדש הופיעו בחודשים האחרונים - ועתה גילתה מפתחת כי התכונה זמינה עבורה, כנראה במסגרת ניסוי ראשוני.

 

 

 

השירות מאפשר לרשום את הניסיון המקצועי, ההכשרה, פרטי הקשר ותמונה כמו גם פרטים נוספים. הוא מזכיר מאוד את התכונה המקבילה בלינקדאין של מיקרוסופט. כבר קיימת האפשרות להעלות קובץ קורות חיים לפייסבוק - אך הפלטפורמה החדשה היא כלי ייעודי לשם כך, במטרה למשוך מעסיקים ומגייסים לחפש עובדים ברשת החברתית.

 

ממשק ההרשמה לשירות החדש של פייסבוק ממשק ההרשמה לשירות החדש של פייסבוק צילומי מסך מטוויטר

 

 

אחת הבעיות של פייסבוק היא שפרופיל אישי מכיל לפעמים מידע או פרטים שמועמד אינו מעוניין להציג. לעומת זאת, השירות החדש כולל הפרדה מלאה בין הפרופיל האישי והציבורי. עדיין לא ידוע לכמה משתמשים יש גישה לגרסת הניסוי של השירות וכמה מהם אכן ישתמשו בו. פייסבוק מחזיקה בתדמית צרכנית ובידורית מובהקת ובנייה של מותג כזה כעסקי דורשת השקעה שתשפיע על ההוצאות - מהלך שלא בטוח שפייסבוק רוצה לבצע.

 

פייסבוק מחפשת קצינים

 

בתוך כך, נודע שפייסבוק מחפשת עובדים בעצמה - בעלי סיווג בטחוני גבוה. על פי דיווח של בלומברג, החברה מעוניינת למנוע שימוש בזדון בשירותים שלה בידי מעצמות זרות, כפי שהתגלה במהלך פרשת רכישת הפרסומות בידי רוסיה. המהלך הוא גם ככל הנראה דרך להראות לממשל הפדרלי שהחברה מסוגלת להתמודד עם הבעיה בכוחות עצמה - ושאין צורך ברגולציה חיצונית שתיקבע בוושינגטון.

 

 

עובדים בעלי סיווג בטחוני מתאים יוכלו לגשת לחומרים מוגבלים ולקבל מידע ממשלתי לגבי איומים כאלה או אחרים. מידע זה יאפשר לפייסבוק לחפש בצורה אקטיבית אחרי ניסיונות להשתמש במשאביה או תשתיותיה כדי לבצע מניפולציות תקשורתיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x