מכשירים

הפתעה: האייפון 8 נמכר פחות טוב מהאייפון 7

ספקיות סלולר בצפון אמריקה טוענות שהדגם הקודם עקף את הדגמים החדשים בכ-900 אלף יחידות בתקופה המקבילה אשתקד. לפי הערכות, הקהל לא ממהר לקנות אייפון 8 משום שרבים ממתינים להשקת האייפון X בחודש הבא

רפאל קאהאן 13:5217.10.17

האייפון 8, שהושק בחודש שעבר, מתקשה לשחזר את הצלחות קודמיו: לפי נתונים שהגיעו לידי סוכנות רויטרס, האייפון 7 עדיין נמכר במספרים גדולים יותר משל הדגם החדש. למשל, ספקית התקשורת AT&T מסרה לסוכנות שהאייפון 8 והאייפון 8 פלוס נמכרו ב-900 אלף יחידות פחות מאשר האייפון 7 לדגמיו בתקופה המקבילה אשתקד.

 

 

לפי הדיווח, התופעה חוזרת על עצמה בקרב ספקיות מובייל וחנויות כאחד; לפי הערכות, האייפון 8 אינו כולל שיפורים מהותיים דיים כדי להצדיק שדרוג. בנוסף, יש להניח שחלק לא מבוטל מחובבי האייפון ממתינים להשקת האייפון X, שיגיע לחנויות רק במהלך החודש הבא.

 

אייפון 8 אייפון 8 צילום: רפאל קאהאן

 

 

לפי הערכות, צפויה אפל לשלוח לחנויות רק כחצי מיליון מכשירי אייפון X במחזור הראשון, מה שייצור בעיות זמינות חריגות. לאפל אמנם יש בעיות זמינות מכשירים מפעם לפעם, הן בשל מגבלות ייצור והן כאסטרטגיית שיווק - אך הפעם מדובר בבעיה לא שגרתית: האייפון X הוא טלפון בעל עיצוב ותצורה שונים בתכלית משל כל קודמיו, מה שהצריך הקמת מערכי ייצור ייעודיים ותלות משמעותית מהרגיל בספקי רכיבים כסמסונג (שבונה את המסך שלו) ו-TSMC (שבונה את המעבדים). האייפון 8, לעומתו, מבוסס במידה רבה על האייפון 7, מה שמאפשר הסבה פשוטה יותר של פסי ייצור.

 

 

 

 

האייפון 7 הוא גם עסקה משתלמת יותר עבור משתמשים רבים; הוא נמכר בכ-550 דולר לעומת כ-700 דולר עבור האייפון 8 וכ-1,000 דולר עבור האייפון X. סיבה נוספת לכך שהאייפון 8 לא מצליח להימכר היא שספקיות הסלולר, מקור רכישה מרכזי בצפון אמריקה, לא דוחפות את הדגם כפי שהן רגילות לעשות בדורות הקודמים. כך או כך, נראה כי המצב לא משפיע על מניית אפל; מחירה עמד על כ-159 דולר אתמול באמצע יום המסחר, עלייה של כ-1.51% ביחס ליום הקודם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x