$
חדשות טכנולוגיה

אפל תשלם פיצוי של 440 מיליון דולר לטרול פטנטים

חברת הפטנטים VirnetX מביסה בשלישית את ענקית הטכנולוגיה: לאחר שקיבלה ממנה פיצויים של 368 ו-300 מיליון דולר על תביעות קודמות, עתה נפסק כי אפל תחויב לשלם לה שוב, על הפרת פטנטים באפליקציית פייסטיים

יואב סטולר 12:2117.10.17

אפל מפסידה שוב במלחמת פטנטים: בית משפט מחוזי בארה"ב קבע כי על ענקית הטכנולוגיה לשלם קנס בסך 439.7 מיליון דולר לחברת VirnetX, על שימוש ללא אישור בפטנטים שלה באפליקציית FaceTime וביישומים נוספים ביניהם VPN on Demand. ההליך החל עוד ב-2012 ואפל צפויה לערער על הפסיקה.

 

 

במקור, נדרשה אפל לשלם 1.2 דולר על כל מכשיר ששיווקה ומפר את הפטנטים של VirnetX. בית המשפט העלה את הסכום ל-1.8 דולר, בנימוק שהחברה הפרה את הפטנטים במכוון ופגעה בזכויות התובעת במודע.

 

מנכ"ל אפל, טים קוק מנכ"ל אפל, טים קוק צילום: the Verge

 

 

מנכ"ל VirnetX, קנדל לארסן, פרסם הצהרה בה כתב שהוא חש "התרוממות רוח"; "זו הפעם השלישית שחבר מושבעים קבע לטובתנו נגד אפל", כתב. "סכום סופי זה הוא גדול, משום שהמכירות של המוצרים של אפל המפרים את זכויותנו הן גדולות. העלות של טכנולוגיית האבטחה שלנו במכשירי אפל נקבעה כפחות מרבע אחוז מהעלות של המכשיר, אנחנו מאמינים שזה מאוד יעזור לנו מאוד עם מאמצי הרישוי המקומיים והעולמיים שלנו בתחום".

 

עם זאת, שמחתו של מנכ"ל המנצחת בתביעה רחוקה מלהעיד כי התיק נסגר. הערעור של אפל בעניין כבר באופק ועל פי הערכות, הסיבוב המשפטי הבא בין השתיים יחול במרץ 2018. אפל תנסה לשנות את גובה הפיצוי ואף להפוך את הפסיקה.

 

 

 

המאבק המשפטי של VirnetX נגד אפל החל כבר ב-2010 אז הגישה חברת הפטנטים תביעה בסיומה קיבלה פיצויים בסך 368 מיליון דולר. ההליך ארך שנתיים ובמהלכו הגישה VirnetX תביעה נוספת באותה השנה נגד אפל בסוגיה שדינה נפסק בימים אלו, ותביעה נוספת שהוגשה הוכרעה אף היא פיצויים בשיעור של 300 מיליון דולר לטובת החברה. VirnetX היא חברה שניתן להגדיר כטרול פטנטים - גורם שמחזיק בבעלות על קניין רוחני, אך לא מנצל אותו לייצור ופיתוח ומתמקד בתביעת חברות שעושות כן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x