$
הייטק והון סיכון

אינטל מגייסת עשרות מהנדסי בינה מלאכותית בישראל

העובדים יצטרפו למרכז AI חדש שחשפה אינטל, המתמקד בפיתוחי בינת מכונה ולמידה עמוקה. המרכז, שינוהל בידי אורן גרשון, יופעל תחת קבוצת הבינה המלאכותית המרכזית של אינטל העולמית

מאיר אורבך 13:3916.10.17

המלחמה על מהנדסי הבינה המלאכותית בישראל נמשכת: לאחר שאמזון הודיעה על כוונתה לגייס כ-100 עובדים המתמחים ב-AI, מודיעה גם אינטל על גיוס של עשרות מהנדסים בתחום זה למרכז חדש שחשפה.

 

 

המרכז מעסיק כיום עשרות עובדים ומתמקד בפיתוח פתרונות סיליקון (מעבדים וחומרה אחרת) שיסייעו בניתוח והפקת מסקנות מתחומי למידה עמוקה. בראשו עומד אורן גרשון והוא ממוקם בקמפוסי החברה בחיפה וברעננה.

 

יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל צילום: עמית שעל

 

 

"אינטל ישראל מהווה היום מרכז לפיתוחים פורצי דרך עבור אינטל העולמית", אמר יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל. "בין אם מדובר בכלי רכב אוטונומיים, מעבדי העתיד, אינטרנט, מציאות וירטואלית או סייבר - אינטל ישראל מעורבת בכל פעילות משמעותית לחברה, וכך גם הבינה המלאכותית".

 

גרטי אמר שאינטל מאמינה שפיתוחי AI יחוללו מהפיכה בתחומים רבים. "בינה מלאכותית היא התחום החם ביותר בטכנולוגיה כיום. אם עד לפני זמן לא רב דיברו על IoT וביג דאטה, היום ברור שלא מספיק שיהיו מכשירים מחוברים לרשת, ולא מספיק שיהיו מחשבים שמפיקים תובנות מנתונים – צריך מחשבים חכמים שידעו גם ללמד את עצמם איך לקבל החלטות נכונות ולהפיק תובנות ישימות".

 

הקמת המרכז בישראל מתבצעת בהתאם למהלך שהחל לפני מספר חודשים באינטל העולמית, של הקמת קבוצת פיתוח גלובלית חדשה שתתמקד בתחום הבינה המלאכותית, כחלק מהחזון של אינטל להובלה בזירה זו ולהפוך לארגון שמספק פתרונות מבוססי דאטה. הקבוצה העולמית מנוהלת על ידי נאווין ראו, מייסד משותף ומנכ"ל חברת Nervana Systems מקליפורניה - חברה שפיתחה חומרה ותוכנות למידת מכונה מבוססות על רשתות נוירוניות ונרכשה בידי אינטל באמצע 2016. המרכז הישראלי ידווח ישירות לראו.

 

 

אורן גרשון, מנהל מרכז הפיתוח החדש, ניהל באינטל קבוצות פיתוח ותכנון אסטרטגי בתחומים של ראיית מכונה ובינה מלאכותית. לפני כן כיהן כמנהל פיתוח עסקי ותכנון אסטרטגי בסמסונג ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x