$
פטנטים וקניין רוחני

אלנבי.קום: מתעשרי ביטקוין הישראלים לא רוצים להיחשף

מאות ישראלים השקיעו בחכמה במטבעות הווירטואלים ואולי הפכו למיליונרים, אבל הניסיונות לאתר אותם הסתיימו בכישלון; חלפן הביטקוין הגדול בישראל טוען שזה לא מקרה: "אין מה להתרברב על העושר"

עומר כביר 08:0716.10.17

העלייה שנרשמה בשנה האחרונה בערכם של ביטקוין ויתר המטבעות הווירטואליים העשירה לא מעט ישראלים שהשקיעו בחוכמה ומימשו את ההשקעות ברגע הנכון.

 

עידן הביט - כתבות נוספות בפרויקט:

 

"יש לנו יותר מ־26 אלף לקוחות, ש־10,000 מהם קנו לפני שנה, כשהביטקוין היה מתחת לאלף דולר", אמר ל"כלכליסט" חלפן הביטקוין הגדול בישראל, מנכ"ל ביטס אוף גולד יובל רואש, "ויש עוד כמה מאות, אולי אלפים, שעשו סיבוב נחמד על הביטקוין".

 

יובל רואש מנכ"ל ביטס אוף גולד יובל רואש מנכ"ל ביטס אוף גולד צילום: גלעד אילוז

 

 

 

 

אבל כל הניסיונות לאתר את הישראלים האלה שאולי הפכו למיליונרים ברגע ‑ העלו חרס. רואש חושב שזה לא מקרה. "אנשים רוצים לשמור על הפרטיות", הוא אמר, "אין מה להתרברב על העושר, בין הוא הושג בביטקוין ובין אם במניות של טבע. בסופו של דבר, זה כסף. אני יכול להבין למה מיליונרים בביטקוין לא רוצים להיחשף".

 

 

רואש פסל על הסף את האפשרות שהפחד מחשיפה לא נועד אלא להסוות את הכוונה להעלים מס: "לא נתקלנו בשום לקוח כזה. כל הלקוחות שרוצים לפדות, רוצים לדעת איך לעשות את זה נכון מבחינה חשבונאית. הם לא מחפשים להעלים מס, והם רוצים לעבוד עם רואי חשבון כחוק. אנחנו כפופים לרגולציה, עובדים עם הרשות לאיסור הלבנת הון ומדווחים לרשויות על כל עסקה מעל 5,000 שקל.

 

"הלקוחות מבינים את הצורך לשלם מסים. האנונימיות לא באה מהמקום הזה. היא נובעת מהרצון לשמור על פרטיות. אם הפכת למיליונר בביטקוין, הדבר האחרון שאתה רוצה זה לשבת בכלא או לשלם קנסות כי לא דיווחת ולא שילמת מס".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x