$
חדשות טכנולוגיה

וואן פלוס מודה ומתנצלת: אספנו מידע משתמשים פרטי ללא רשות

בכיר ביצרנית המובייל הסינית הבטיח כי החברה תחדול מלאסוף מידע שיכול לקשר בין המכשיר ובעליו - וטען שהחומר שנאסף נועד רק לשיפור חוויית המשתמשים. עדכון תוכנה שיושק בקרוב יאפשר לכבות לחלוטין את איסוף המידע

יואב סטולר 18:3215.10.17

יצרנית הסמארטפונים הסינית OnePlus מנסה לשקם את יחסיה עם הצרכן לאחר שנחשף כי היא אוספת מידע פרטי ממשתמשים ללא אישור - בין היתר, אגרה מספרי טילפון, נתוני רשתות WiFi, מספרי MAC של טלפונים ורשימות אפליקציות.

 

 

 

קרל פיי, מנהל OnePlus Global וממייסדי החברה, הודיע כי החברה תפסיק את אגירת המידע והרגיע כי החומר שנאסף לא הועבר לידי צד שלישי. לדברי פיי, המידע לוקט לצורך שיפור חווית המשתמש, ניתוח אנליטי ותמיכה טכנית. עם זאת, הנתונים שנאספו מאפשרים לקשר בין המכשיר ובין בעליו - נתון שנחשב לחציית קו אדום ולפרט מידע שחברות לא צריכות כדי לבצע שיפורים במוצר.

 

סמארטפון הוואן פלוס 5 סמארטפון הוואן פלוס 5 צילום: ניצן סדן

 

 

פיי אמר כי מעתה OnePlus תגביל את כמות ואופי הנתונים שהיא אוספת. בנוסף, התחייב הבכיר שעד סוף החודש יצא עדכון ל-OxygenOS, גרסת האנדרואיד של מכשירי החברה, בו לא יבוצע איסוף מידע ללא הבהרת תכליתו ובקשת אישור מהמשתמשים.

 

עם זאת, אין צורך להמתין עד לעדכון התוכנה וכבר היום יכולים משתמשי OnePlus לבטל את איסוף הנתונים. על מנת לבטל את אגירת המידע יש לפנות לתפריט ההגדרות ולכבות את ההגדרה הייעודית, משום שזו מופעלת כברירת מחדל.

 

 

 

OnePlus היא יצרנית מובייל קטנה, אך פופולרית מאוד במספר שווקים, ביניהם ישראל. החברה קנתה את עולמה במכשירים בעלי מפרטים של סמארטפוני דגל אותה היא מוכרת במחיר זול ביחס למתחרים. סוגיית איסוף המידע הפרטי עשוי לחשוף אותה לתלונות, תביעות וחקירות, מה שעלול להגביל את התרחבותה בשווקים בהם רגישות גדולה לסוגיית פרטיות המשתמשים כאירופה, ובשווקים שחושדים ביצרניות סיניות כגון ארצות הברית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x