$
מכשירים ומדריכים

קוואלקום רוצה למנוע מאפל למכור אייפונים בסין

יצרנית השבבים הגישה תביעה בסין, כחלק ממאבק משפטי שהיא מנהלת נגד אפל ובו היא מאשימה אותה בהפרת פטנטים

רפאל קאהאן 13:0814.10.17

יצרנית השבבים קוואלקום הגישה תביעה בסין שמטרתה למנוע מכירה וייצור של אייפונים בסין. התביעה הוגשה כחלק ממאבק משפטי שהחברה מנהלת נגד אפל. קוואלקום מאשימה את אפל על הפרת פטנטים והמאבק ביניהן החל מזה מספר חודשים והחריף מאוד לאחרונה.

 

 

 

קוואלקום מנסה לפגוע באפל במקום שיגרום לה הכי הרבה נזק. האייפון אחראי לכשני שלישים מהכנסות החברה. הטענה העיקרית בתביעה היא שאפל משתמשת בטכנולוגיה שפותחה על ידי קוואלקום מבלי לשלם עליה תמלוגים ומבלי רישיון.

 

 

מעבד של קוואלקום מעבד של קוואלקום צילום: CNA Finance

 

 

הפטנטים שקוואלקום טוענת שאפל מפרה קשורים לתכונת Force Touch שמאפשרת ללחוץ על מסך האייפון ולקבל תגובות נוספות. עוד פטנטים קשורים לניהול צריכת החשמל. מצד אפל נטען שבמשך כל שנות הדיונים בין החברות הפטנטים האלה מעולם לא עלו כחלק מהמו''מ.

 

תביעה ראשונה מסוגה

 

התביעה היא ראשונה מסוגה. עד כה לא תבעה חברה אמריקאית חברה אחרת בבית משפט סיני. התביעה עצמה בעייתית מבחינת סין, פסיקה לטובת קוואלקום פירושה מצד אחד פיטורים ופגיעה בחברות הקבלן שמייצרות את האייפונים כגון פוקסקון ופגטרון. מצד שני זה יאפשר ליצרניות הסיניות להגדיל את מכירותיהן.

 

ואולם על פי ההערכות במקרה הגרוע ביותר אפל תשלם את דרישותיה של קוואלקום בטווח הקצר. סין מייצגת כרבע מסך כל מכירות האייפונים בעולם ששוות לחברה כ-50 מיליארד דולר. הסכסוך החל לאחר שאפל הגישה תביעה כנגד קוואלקום בטענה שהיא מנצלת את מעמדה כספקית השבבים העיקרית של אפל ומנצלת זאת להפקעת מחירים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x